Krakowski monodram na Scenie Off de Bicz

"K!" - reż. Jacek Bała - Teatr Drugiej Strony w Krakowie

20 listopada o godz. 19 na Sopockiej Scenie Off de Bicz odbędzie się spektakl Teatru Drugiej Strony z Krakowa "K(!)" w reż. Jacka Bały, z muzyką na żywo w wykonaniu trio "Dziewcząt w wieku pomaturalnym".

Najnowszy projekt Teatru Drugiej Strony pt. "K(!)" to historia pewnego incydentu do jakiego doszło "nad pan polską rzeką W., w pan polskim mieście K. podczas, którego jeden Polak drugiemu Polakowi "...siłą założyć chciał K! ga-niec". Co było przyczyną zajścia, jaki miało przebieg, jaką rolę odegrały w nim polskie siły porządkowe, a przede wszystkim jak się ta cała zwariowana historia skończyła, o tym opowiada "K. (!)".

Pełen absurdu, gier słownych, w zwariowanym rytmie, osobisty pamflet ojczyźniany autorstwa Jacka Bały. Jednym słowem Vivat Polonia!!!

Spektakl otrzymał nagrodę Bogusława Kierca na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w 2009 roku oraz II nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w 2010 r. w Warszawie. Atutem spektaklu jest grana na żywo muzyka, stworzona przez żeńskie trio - zespół "Kobiet w wieku po maturalnym".

(-)
Materiały Teatru
21 listopada 2011

Książka tygodnia

Czas zdrajców
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Marek Krajewski

Trailer tygodnia