Krakowski teatr na toruńskiej scenie

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

W najbliższy weekend Teatr Muzyczny w Toruniu będzie gościć krakowski Teatr Loch Camelot. 6 i 7 czerwca artyści zaprezentują widzom aż dwa przedstawienia z dużą dawką humoru.

W sobotę, 6 czerwca, zobaczymy spektakl utrzymany w lekkiej, zabawnej konwencji, z przymrużeniem oka komentujący narodowe wady i zalety Polaków. Chodu i hop przeniesie odbiorców w świat starego kina, w którym o wydarzeniach i losach bohaterów widzowie dowiadują się z wyświetlanych na scenie napisów. Podczas muzyczno-kabaretowego wieczoru spotkamy całą galerię absurdalnych postaci o przedziwnych osobowościach. Dzień później, w niedzielę 7 czerwca, Beata Malczewska – pierwsza dama kabaretu Loch Camelot – zaprezentuje muzyczny monodram komediowy 5 minut Woźnej. Aktorka przywołuje urokliwy świat kabaretów XX wieku, przeplatając stylistykę retro z interpretacją współczesną. Spektakl jest żartobliwą opowieścią o domniemanym romansie Juliana Tuwima z woźną Kazimierą Gac. Przeplatana piosenkami i wierszami opowieść płynnie przechodzi od czystego komizmu do momentów bardziej satyrycznych i refleksyjnych, przywołujących trudne czasy międzywojnia. Beacie Malczewskiej na pianinie akompaniuje Ewa Kornecka. Spektakl rekomendowany jest przez ZASP, Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.

Bilety na spektakle w cenie 40 zł normalny, 35 zł ulgowy do nabycia w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

 

(-)
Materiał Teatru
8 czerwca 2015

Książka tygodnia

Ksiuty z Melpomeną
vis-a-vis
Stefan Wiechecki

Trailer tygodnia