Krakowski Teatr Nowy w Poznaniu

"Lubiewo" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Nowy w Krakowie

"Lubiewo", spektakl w reż. Piotra Siekluckiego z Teatru Nowego w Krakowie, wg powieści Michała Witkowskiego, 9 listopada gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu.

"Lubiewo", jedna z najgłośniejszych powieści w polskiej literaturze w ostatnich dziesięciu latach, to gorzka, smutna, a zarazem niezwykle ironiczna opowieść o parze starzejących się homoseksualistów, którzy utracili sens życia. Dwóch starych mężczyzn, Patrycja i Lukrecja, nawiedza dziennikarz, który spisuje ich historię życia, nocnych podrywów, dziwnego świata polski PRL. Patrycja i Lukrecja prześcigają się w opisach tajemniczych gejowskich miejsc Wrocławia z lat 70. i 80. Ale przede wszystkim przechwalają się miłosnymi wyczynami z heteroseksualnymi mężczyznami. Te niezwykle barwne historie utrzymane są w nurcie nostalgii za dawnymi czasami seksu w toaletach i w parkach - powieść Michała Witkowskiego stała się bezprecedensowym wydarzeniem w polskiej literaturze i polskiej obyczajowości.

"Lubiewo" w reżyserii Piotra Siekluckiego zdobyło Grand Prix Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, nagrodę za najlepszą prapremierę roku 2012. W przedstawieniu Teatru Nowego w Krakowie występują Paweł Sanakiewicz (Lukrecja), Janusz Marchwiński (Patrycja), Teofil Pietroń (Śnieżka), Krystyna Czubówna (Narrator).

W Teatrze Polskim w Poznaniu spektakl zostanie zaprezentowany 9 listopada 2013 (sobota) o godz. 17.00 i 19.30 na Dużej Scenie. Bilety w cenie 40 zł można kupować i rezerwować w kasie Teatru (tel. 61 852 05 41, 61 852 56 28, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl).

(-)
Materiał Teatru
3 listopada 2013
Portrety
Piotr Sieklucki

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia