Krakowskie smocze święto

16. Wielka Parada Smoków - Teatr Groteska w Krakowie

Kolorowe, gigantyczne, unoszące się w powietrzu Smoki to od 2000 roku znak firmowy Teatru Groteska, tak samo jak barwny korowód, wykonanych i animowanych przez dzieci Smoków, które przechadzają się raz do roku ulicami starego Krakowa.

W pierwszy czerwcowy weekend, w dniach 4-5 czerwca (sobota-niedziela), Teatr Groteska zaprasza do Krakowa na jedyne w swoim rodzaju kolorowe smocze święto. Przed nami kolejna, Już 16. Wielka Parada Smoków. Smoki Europejskich Mistrzów Malarstwa. W tym roku za inspirację smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłuży wyobraźnia europejskich mistrzów malarstwa. Twórcy smoków, którzy staną w konkury o Najpiękniejszego Smoka Parady bez wątpienia kolejny raz dowiodą swojej nieograniczonej fantazji, talentu i uwielbienia dla smoków. Wierzymy, że tegoroczne hasło Parady nawiązujące do największych osiągnięć sztuki europejskiej pozwoli obdarzyć Smoki wyjątkowym czarem i pięknem. Wszystkich miłośników Smoków i dobrej zabawy zapraszamy do współtworzenia tego barwnego smoczego wydarzenia, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata.

Program 16. Wielkiej Parady Smoków:
4 czerwca (w sobotę) zapraszamy na zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki zatańczą przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach.

5 czerwca (w niedzielę) przez centrum Krakowa przejdzie Wielka Parada Smoków. W korowodzie weźmie udział ponad 40 kolorowych, wykonanych z rozmachem smoków, pomysłowo animowanych przez blisko 1000 dzieci. Przez cały weekend zapraszamy na pełen atrakcji Smoczy Piknik Rodzinny na Bulwarach Wiślanych.

Warto wspomnieć, że Smoki Groteski uświetniły już wiele imprez na świecie. Odniosły ogromny sukces na EXPO w Szanghaju, podczas Święta Rzeki Elvelangs w Oslo, gościły także w Dublinie i Pradze, a ostatnio – w styczniu – podgrzewały atmosferę przed finałowymi rozgrywkami Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 EHF Euro 2016 w Krakowie.

Uczyć bawiąc to dewiza towarzysząca od lat twórcom kreującym w Teatrze Groteska barwne przedstawienia dla dzieci. I tak będzie przy okazji zbliżającej się premiery...

(-)
Materiał Teatru
30 maja 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...