Kreatywna Lokomotywa

Teatr Kubuś zaprasza na warsztaty

Zapraszamy na warsztaty z cyklu Kreatywna Lokomotywa, które odbędą się w teatrze „Kubuś” w najbliższy weekend.

15 czerwca 2013 (sobota) w godz. 10.00 – 16.00

16 czerwca 2013 (niedziela) w godz. 11.00 – 15.00

Warsztaty filmowe i nowych mediów: fotografia otworkowa i animacja poklatkowa.

Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

Magia fotografii otworkowej i camery obscury! Animacja poklatkowa w praktyce czyli jak powstaje film animowany! Jak w ogóle tworzy się filmy i jak powstają multimedia! To nie będą zwykłe warsztaty!

Co zapewnią niezwykli prowadzący - filmowcy i artyści video artu: Maciek Szupica i Krzysztof Kiziewicz.

Krzysztof Kiziewicz - absolwent studiów informatycznych, filmowiec, animator, grafik, performer, artterapeuta, trener, tancerz legendarnej ekipy breakdancowej WHSB. Członek kadry artterepeutycznej MONARU BABIGOSZCZ. Współzałożyciel i wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Kultury Ulicznej ENGRAM oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego Kolegtyw. Twórca animacji i multimediów do szeregu spektakli teatralnych i teledysków.

Maciej Szupica - absolwent Wydziału Grafiki ASP w Gdańsku (dyplom w pracowni prof. J. Krechowicza) oraz Wydziału Rzeźby (dyplom w pracowni prof. S. Ostrowskiego), wykładowca akademicki na Wydziale Grafiki w Pracowni Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Realizuje prace z zakresu grafiki, plakatu, filmu, video, performancu, fotografii. Interesuje się łączeniem form gatunkowych np. muzyka i obraz, fotografia i rzeźba. Fotografię traktuje przede wszystkim jako materię poznawczą, stąd np. fascynacja techniką camery obscury. Jego prace oraz projekty były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane na ogólnopolskich przeglądach oraz festiwalach m.in. "YACH" Festiwal Videoklipów, Festiwalu OFFENSIVA - Przegląd Filmów Niezależnych.

Jolanta Świstak
(na podstawie materiałów Teatru)
13 czerwca 2013

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...