Królewna po raz ostatni

"Królewna Śnieżka" - reż. Henryk Bielski - Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

7 czerwca o godz. 11 w Teatrze Kubuś, po raz 351 i ostatni, zostanie wystawiona "Królewna Śnieżka" w reż. Henryka Bielskiego, spektakl grany w Kielcach od 2003 roku.

W roku jubileuszowym, 60-lecia Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, żegnamy się z nie mniej "zasłużonym" spektaklem "Królewna Śnieżka", który z powodzeniem graliśmy od 2003 roku, nie tylko w siedzibie teatru, ale również w wielu miejscowościach w województwie świętokrzyskim i poza nim.

Spektakl wyreżyserował Henryk Bielski - znany i ceniony reżyser filmowy (np. "Gwiazdy poranne", "Pastorale Heroica", "Ballada o Januszku", "Warszawskie gołębie") oraz teatralny (np. "Ja Feuerbach").

Adaptację baśni braci Grimm napisała Irena Dragan - wieloletnia dyrektor teatru "Kubuś", reżyser.

Scenografię (z rzadko obecnie spotykanymi na scenach teatrów lalkowych pięknymi marionetkami sycylijskimi) zaprojektował Alexander Andrzej Łabiniec - jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich scenografów, reżyser, malarz.

Piosenki napisała krakowska poetka - Liliana Barańska, muzykę skomponowała Teresa Ostaszewska, a przekładu baśni na język polski dokonała Agnieszka Cedzyńska.

Ten zespół twórców oraz wspaniałe, niezapomniane kreacje aktorskie: przede wszystkim Małgorzaty Oracz w tytułowej roli Królewny Śnieżki oraz Jolanty Kusztal w roli okrutnej Królowej - Macochy, a także pozostałych aktorów, sprawiły, że spektakl przez 12 ostatnich lat cieszył się niesłabnącym powodzeniem nie tylko kieleckiej publiczności.

W 2004 roku "Królewna Śnieżka" uznana została za najciekawsze przedstawienie XI Festiwalu Teatrów dla Dzieci w Krakowie.

"Królewna Śnieżka" należy do spektakli, które w historii teatru "Kubuś" zajmują szczególne, ważne miejsce. Mamy nadzieję, że równie ważne w sercach naszej publiczności.

Przez 12 lat obejrzało ją 60 tys. widzów. Ale każda bajka, niestety, musi się kiedyś skończyć...

(-)
Materiał Teatru
3 czerwca 2015

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia