Krystyna Janda jako "Danuta W."

rozpoczęły się próby do monodramu o Danucie Wałęsie

Prapremiera monodramu na podstawie autobiografii Danuty Wałęsy odbędzie się 11 października w Teatrze Wybrzeże. Dzień później planowana jest premiera warszawska w Teatrze Polonia.

Józefina Bartyzel z Teatru Polonia przyznaje, że to również zasługa byłej pierwszej damy, że premiera "Danuty W." odbędzie się w Gdańsku. - Pani prezydentowa wyraziła taką prośbę, a myśmy się jej nie opierali - tłumaczy. Dodaje, że spektaklowi towarzyszy ogromne zainteresowanie widzów i mediów. 

- Z "Danutą W." mamy zamiar regularnie przyjeżdżać do Gdańska - zapowiada Józefina Bartyzel.

 Próby do spektaklu rozpoczęły się 3 września. 

Reżyserii podjął się Janusz Zaorski, autor takich filmów jak "Matka Królów" czy "Piłkarski poker".

Monodram jest adaptacją wydanej jesienią ubiegłego roku autobiografii Danuty Wałęsy pt. "Marzenia i tajemnice", która od razu stała się sensacyjnym wydarzeniem. W ciągu kilku miesięcy sprzedano ponad 300 tysięcy egzemplarzy. Ale "Marzenia i tajemnice" były przede wszystkim gorącym tematem społecznym. Bo Danuta Wałęsa opowiada w tej książce bez znieczulenia o swoim życiu, zwłaszcza o niełatwych relacjach z mężem.

Danuta Wałęsa jako bohaterka pojawi się też w wersji filmowej w filmie Andrzeja Wajdy "Wałęsa". Filmową Danutę zagra Agnieszka Grochowska.

Ryszarda Wojciechowska
POLSKA Dziennik Bałtycki
4 września 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...