Krystyna Janda ponownie w Tarnowie

"Boska!" - reż. Andrzej Domalik - Teatr Polonia w Warszawie

Krystyna Janda ponownie w Tarnowie tym razem na scenie Centrum Sztuki Mościce.

Krystynę Jandę, Wiktora Zborowskiego i Macieja Stuhra zobaczymy na scenie Centrum Sztuki Mościce w przedstawieniu "Boska! ". To historia jednej z wielu postaci operowego świata, a jednocześnie najgorszej śpiewaczki na świecie. Spektakl przygotowany przez Teatr Polonia z Warszawy będzie można obejrzeć w Tarnowie 25 lutego.

Centrum Sztuki Mościce w ramach Małopolskich Wieczorów Teatralnych zaprasza na przedstawienie pt. "Boska! * światowy hit oparty na historii życia Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata. Autorem oryginalnego tekstu pt. "Glorious! " jest Peter Quilter.

"Boska! " to zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o bogatej amerykańskiej ekscentryczce (w tej roli Krystyna Janda), żyjącej w latach 1868-1944, która, nie mając słuchu ani głosu, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: "Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam".

Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci współczesnej kultury pokazuje, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

Przedstawienie "Boska! " będzie można zobaczyć na scenie Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek 25 lutego o godz. 19. W spektaklu Teatru Polonia z Warszawy wystąpią Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz oraz Ewa Telega.

dj
Temi
22 lutego 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia