Krystyna Janda ponownie w Tarnowie

"Boska!" - reż. Andrzej Domalik - Teatr Polonia w Warszawie

Krystyna Janda ponownie w Tarnowie tym razem na scenie Centrum Sztuki Mościce.

Krystynę Jandę, Wiktora Zborowskiego i Macieja Stuhra zobaczymy na scenie Centrum Sztuki Mościce w przedstawieniu "Boska! ". To historia jednej z wielu postaci operowego świata, a jednocześnie najgorszej śpiewaczki na świecie. Spektakl przygotowany przez Teatr Polonia z Warszawy będzie można obejrzeć w Tarnowie 25 lutego.

Centrum Sztuki Mościce w ramach Małopolskich Wieczorów Teatralnych zaprasza na przedstawienie pt. "Boska! * światowy hit oparty na historii życia Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata. Autorem oryginalnego tekstu pt. "Glorious! " jest Peter Quilter.

"Boska! " to zabawna i momentami zdumiewająca opowieść o bogatej amerykańskiej ekscentryczce (w tej roli Krystyna Janda), żyjącej w latach 1868-1944, która, nie mając słuchu ani głosu, występowała w najsłynniejszych salach koncertowych świata, zapełniając Carnegie Hall do ostatniego miejsca. Radośnie fałszując, wierząc jednocześnie w swój talent i słuch muzyczny, Jenkins mówiła: "Ludzie mogą mówić, że nie umiem śpiewać, ale nikt nigdy nie powie, że nie śpiewałam".

Ta prawdziwa opowieść o jednej z najdziwniejszych postaci współczesnej kultury pokazuje, że warto realizować nawet najbardziej szalone marzenia. Płyty z wykonaniami Jenkins sprzedawane są do dziś na całym świecie.

Przedstawienie "Boska! " będzie można zobaczyć na scenie Centrum Sztuki Mościce w poniedziałek 25 lutego o godz. 19. W spektaklu Teatru Polonia z Warszawy wystąpią Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz oraz Ewa Telega.

dj
Temi
22 lutego 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia