Krystyna Janda zaprasza do teatru na majówkę

Warszawa

O widzach, którzy nie wyjeżdżają na "majówkę", pomyślała m.in. Krystyna Janda. Podczas pierwszego majowego tygodnia artystka proponuje widzom wiele atrakcji, zarówno w Teatrze Polonia, jak i w Och-Teatrze. Większość warszawskich scen w czasie weekendu majowego jednak nie pracuje.

Teatry Polonia oraz Och-Teatr od 1 do 7 maja mają bogaty repertuar. Na scenach Krystyny Jandy będzie można zobaczyć wiele spektakli.

- Zdecydowaliśmy się grać podczas długiego weekendu majowego, bo nie stać nas na niegranie, ale także dlatego, że z naszego doświadczenia wynika, że jest grupa widzów - "mieszczuchów", dla których te terminy są bardzo cenne - powiedziała PAP Krystyna Janda. - Oferta jest dość szeroka, komedie w Och-Teatrze oraz kabaret Czesuaf na scenie Och-Cafe Teatr. W Teatrze Polonia "Seks dla opornych" [na zdjęciu], "Kobiety w sytuacji krytycznej", "Kantata na cztery skrzydła" i "Shirley Valentine" - zaprasza Krystyna Janda.

Artystka zapowiada także wiele premier w Teatrze Polonia oraz w Och-Teatrze i informuje, że jej teatry będą działać także przez całe wakacje.

- Za chwilę, 12 maja, w Och-Teatrze premiera "Pocztówek z Europy" z Wiesławą Mazurkiewicz, Magdaleną Zawadzką, Marią Seweryn, Leonardem Pietraszakiem, Cezarym Kosińskim i Pawłem Ciołkoszem w mojej reżyserii. W czerwcu dwie premiery. Muzyczny "Kopciuszek" Brzechwy w reżyserii Marii Ciunelis oraz premiera Gombrowicza "Zbrodni z premedytacją" z Wojciechem Malajkatem, Elżbietą Kępińską, Marią Warzechą i Rafałem Mohrem w reżyserii Izabeli Cywińskiej - mówi PAP Krystyna Janda.

Premiery zapowiadają się także w lipcu. Już 8 lipca w Och-Teatrze odbędzie się premiera "Trzeba zabić starszą panią" z Barbarą Krafftówną, Wojciechem Pokorą, Michałem Grudzińskim, Cezarym Żakiem, Marcinem Bosakiem, Michałem Pielą i debiutantem Adamem Serowańcem. Spektakl ten będzie także debiutem reżyserskim Cezarego Żaka.

Krystyna Janda, jak co roku, zapowiada także letnie występy na placu Konstytucji w Warszawie.

- Gramy całe wakacje, dajemy cztery premiery i zaczynamy próby do premier jesiennych. Gramy także całe lato - lipiec i sierpień na zewnątrz. W lipcu na placu Konstytucji około 30 spektakli i w sierpniu na ulicy Grójeckiej przed Och-Teatrem także około 30 spektakli. W dni powszednie o godzinie 17 - "Lament", "Hej Joe", "Starość jest piękna" i premierowy "Związek otwarty". W weekendy, zawsze o godzinie 15. "Kopciuszek" i "Pchła Szachrajka" - spektakle dla dzieci - mówi Janda.

W pierwsze trzy dni majowego weekendu, czyli od 1 do 3 maja, oprócz teatrów Krystyny Jandy grają także m.in. Teatr Narodowy, który proponuje spektakl "Udręka życia" oraz Teatr Studio Buffo, do którego wybrać się można na przedstawienie "Ukochany kraj". Więcej teatrów otwiera swoje sceny dopiero 4 maja. Wtedy wybrać się będzie można w Warszawie m.in. do Teatru Syrena i Teatru Kwadrat, a od 5 maja m.in. do Teatru Współczesnego oraz Teatru Wielkiego.

(-)
PAP
28 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...