Krystyna Meissner odchodzi z WTW

komentarz rzecznika prasowego WTW

Komentarz rzecznika prasowego Wrocławskiego Teatru Współczesnego Tatiany Drzycimskiej

„Polska – Gazeta Wrocławska” opublikowała tekst Marty Wróbel pt.: „Krystyna Meissner odchodzi z Wrocławskiego Teatru Współczesnego

W cytowanej tam wypowiedzi pojawiła się nieścisłość: „Krystyna Meissner… Będzie piastować to stanowisko jeszcze do sierpnia tego roku. Umowa kończyła jej się w grudniu 2011 r., ale przedłużyliśmy ją na jej prośbę – mówi szef Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia, Jarosław Broda”.

Poprzedni kontrakt Krystyny Meissner istotnie zawarty był do końca 2011 roku, jednak nie zabiegała ona o jego przedłużenie. Urząd Miejski Wrocławia z własnej inicjatywy przedłużył kontrakt do końca sezonu 2011 / 2012. Podczas rozmowy w Urzędzie Miejskim w grudniu 2011 r. Krystyna Meissner – gotowa już do zakończenia pracy we Wrocławskim Teatrze Współczesnym – otrzymała propozycję podpisania nowego kontraktu – na 8 miesięcy, którą przyjęła dla dobra teatru, choć „Ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej” po nowelizacji obowiązującej od 01.01.2012 r. stanowi, że kontrakt z dyrektorem teatru zawiera się na okres 3 lub 5 lat.

Krystyna Meissner kieruje Wrocławskim Teatrem Współczesnym od 13 lat. Nadała tej scenie nowe oblicze artystyczne, prowadzi równolegle jeden z najbardziej znaczących w Europie międzynarodowych festiwali teatralnych – DIALOG-WROCŁAW, który również nieustannie się rozwija.

O decyzjach Krystyny Meissner dotyczących Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego DIALOG-WROCŁAW poinformujemy Państwa, jak tylko zapadną.

Tatiana Drzycimska
Materiały Teatru
11 stycznia 2012

Książka tygodnia

Trojanki Jana Klaty
Wydawnictwo Universitas
Olga Śmiechowicz

Trailer tygodnia