Książka dla dzieci o teatrze dla dorosłych

"W krainie zapadni" - aut. zespół TR Warszawa

28 października 2018 w TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera pierwszej książki dla dzieci napisanej przez zespół TR Warszawa. Premierze towarzyszyć będą warsztaty i teatralne zabawy dla dzieci, rodziców i opiekunów, czytanie książki przez aktorów TR Warszawa.

„W krainie zapadni" to książka wprowadzająca podstawowe pojęcia o teatrze i rozwijająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Książka opowiada historię 8-letniej dziewczynki, Joelki, która wpada do brzucha stwora TR-a. Stwór ma problemy zdrowotne i prosi dziewczynkę o pomoc. Joelce udaje się wyleczyć stwora dzięki pomocy dźwiękowca, oświetleniowca, portiera, garderobianej, reżysera i aktorów. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć 28 października 2018 roku w wydarzeniu towarzyszącym premierze „W krainie zapadni" otrzymają bezpłatny egzemplarz książki z podpisami twórców. Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki, a na hasło W krainie zapadni obowiązuje 10% zniżki na wszystko w karcie restauracji.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Program wydarzeń towarzyszących:
TeaTRalne podchody i czytanie książki „W KRAINIE ZAPADNI"
28 października 2018, godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 (warsztaty), 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 (czytanie) TR Warszawa/Marszałkowska 8

Czy w teatrze znajdziecie złotą jemiołę? Jak wygląda centrum dowodzenia inspicjenta? Skąd w teatrze dochodzą głosy?
Zapraszamy na warsztaty teatralne prowadzone metodami pedagogiki teatru, które zwieńczą pierwsze czytanie książki „W krainie zapadni" na scenie TR Warszawa w wykonaniu aktorek i aktorów naszego teatru.

Podczas warsztatów grupa dzieci wraz z opiekunami wyrusza w podróż po teatrze TR Warszawa w poszukiwaniu tajemniczych miejsc ukazanych na pocztówkach z fotografiami Filipa Ćwika. Pod koniec teatralnych podchodów spotkają aktorów i aktorki TR Warszawa, m.in. Natalię Kalitę, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj i Sebastiana Pawlaka, którzy przeczytają fragmenty książki „W krainie zapadni". Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w rozmowie o książce z jej twórcami: Anną Kurelską i Anną Rochowską, autorkami książki, ilustratorką książki Olą Jasionowską i fotografem Filipem Ćwikiem.

Każdy mały uczestnik i uczestniczka teatralnych podchodów otrzyma bezpłatny egzemplarz książki „W krainie zapadni" z podpisami twórców. Uczestnicy spotkania, którzy nie będą brać udziału w TeaTRalnych podchodach będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz książki z podpisami autorów – pod koniec spotkania wylosowanych zostanie 30 darmowych egzemplarzy.

Czas trwania TeaTRalnych podchodów: 1 godz.
Czas trwania czytania i spotkania z twórcami: 1 godz.

Warsztaty:
10:00 - 11:00 - grupa pierwsza
12:00 - 13:00 - grupa druga
14:00 - 15:00 - grupa trzecia
16:00 - 17:00 - grupa czwarta

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego na każdy z warsztatów obowiązują zapisy. Darmowe wejściówki na warsztaty można pobrać pod adresem: bilety.trwarszawa.pl

Czytania i spotkania z twórcami:
11:00-12:00
13:00-14:00
15:00-16:00
17:00-18:00

Wstęp na czytanie jest wolny, bez konieczności posiadania wejściówki.
Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki. Przy zamówieniu na hasło „W krainie zapadni" obowiązuje zniżka 10% na całe menu w The Cool Cat TR.

Wydarzenia towarzyszące promocji książki „W krainie zapadni" realizowane są w ramach projektu „W krainie zapadni - teatr współczesny dla dzieci".

 

Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
12 października 2018
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Pokusa przebaczenia
Oficyna Literacka Noir Sur Blanc
Donna Leon

Trailer tygodnia

700. Krakowski Salon P...
Anna Dymna
W najbliższą niedzielę 23 stycznia, j...