Książka dla dzieci o teatrze dla dorosłych

"W krainie zapadni" - aut. zespół TR Warszawa

28 października 2018 w TR Warszawa/Marszałkowska 8 odbędzie się premiera pierwszej książki dla dzieci napisanej przez zespół TR Warszawa. Premierze towarzyszyć będą warsztaty i teatralne zabawy dla dzieci, rodziców i opiekunów, czytanie książki przez aktorów TR Warszawa.

„W krainie zapadni" to książka wprowadzająca podstawowe pojęcia o teatrze i rozwijająca wyobraźnię dzieci i dorosłych. Książka opowiada historię 8-letniej dziewczynki, Joelki, która wpada do brzucha stwora TR-a. Stwór ma problemy zdrowotne i prosi dziewczynkę o pomoc. Joelce udaje się wyleczyć stwora dzięki pomocy dźwiękowca, oświetleniowca, portiera, garderobianej, reżysera i aktorów. Wszystkie dzieci, które będą uczestniczyć 28 października 2018 roku w wydarzeniu towarzyszącym premierze „W krainie zapadni" otrzymają bezpłatny egzemplarz książki z podpisami twórców. Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki, a na hasło W krainie zapadni obowiązuje 10% zniżki na wszystko w karcie restauracji.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, programu Kultura - Interwencje 2018. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy.

Program wydarzeń towarzyszących:
TeaTRalne podchody i czytanie książki „W KRAINIE ZAPADNI"
28 października 2018, godz. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 (warsztaty), 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 (czytanie) TR Warszawa/Marszałkowska 8

Czy w teatrze znajdziecie złotą jemiołę? Jak wygląda centrum dowodzenia inspicjenta? Skąd w teatrze dochodzą głosy?
Zapraszamy na warsztaty teatralne prowadzone metodami pedagogiki teatru, które zwieńczą pierwsze czytanie książki „W krainie zapadni" na scenie TR Warszawa w wykonaniu aktorek i aktorów naszego teatru.

Podczas warsztatów grupa dzieci wraz z opiekunami wyrusza w podróż po teatrze TR Warszawa w poszukiwaniu tajemniczych miejsc ukazanych na pocztówkach z fotografiami Filipa Ćwika. Pod koniec teatralnych podchodów spotkają aktorów i aktorki TR Warszawa, m.in. Natalię Kalitę, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj i Sebastiana Pawlaka, którzy przeczytają fragmenty książki „W krainie zapadni". Na zakończenie uczestnicy wezmą udział w rozmowie o książce z jej twórcami: Anną Kurelską i Anną Rochowską, autorkami książki, ilustratorką książki Olą Jasionowską i fotografem Filipem Ćwikiem.

Każdy mały uczestnik i uczestniczka teatralnych podchodów otrzyma bezpłatny egzemplarz książki „W krainie zapadni" z podpisami twórców. Uczestnicy spotkania, którzy nie będą brać udziału w TeaTRalnych podchodach będą mogli otrzymać bezpłatny egzemplarz książki z podpisami autorów – pod koniec spotkania wylosowanych zostanie 30 darmowych egzemplarzy.

Czas trwania TeaTRalnych podchodów: 1 godz.
Czas trwania czytania i spotkania z twórcami: 1 godz.

Warsztaty:
10:00 - 11:00 - grupa pierwsza
12:00 - 13:00 - grupa druga
14:00 - 15:00 - grupa trzecia
16:00 - 17:00 - grupa czwarta

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, dlatego na każdy z warsztatów obowiązują zapisy. Darmowe wejściówki na warsztaty można pobrać pod adresem: bilety.trwarszawa.pl

Czytania i spotkania z twórcami:
11:00-12:00
13:00-14:00
15:00-16:00
17:00-18:00

Wstęp na czytanie jest wolny, bez konieczności posiadania wejściówki.
Przez cały dzień w restauracji The Cool Cat TR (mieszczącej się w TR Warszawa) na najmłodszych widzów czekać będą dania z menu przygotowanego specjalnie z okazji premiery książki. Przy zamówieniu na hasło „W krainie zapadni" obowiązuje zniżka 10% na całe menu w The Cool Cat TR.

Wydarzenia towarzyszące promocji książki „W krainie zapadni" realizowane są w ramach projektu „W krainie zapadni - teatr współczesny dla dzieci".

 

Kaja Stępkowska
Materiał Teatru
12 października 2018
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia