Księżniczka Angina w Toruniu

"Księżniczka Angina" - reż. Paweł Aigner - Białostocki Teatr Lalek

Księżniczka AnginaBiałostocki Teatr Lalek wystąpi podczas XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "SPOTKANIA" w Toruniu z przedstawieniem Księżniczka Angina w reż. Pawła Aignera. Spektakl odbędzie się o godz. 20.00 w sali Teatru im. W. Horzycy.

„Kiedy jakaś mała dziewczynka mówi zupełnie inaczej niż małe dziewczynki, jest całkiem możliwe, że naprawdę wcale nie jest dziewczynką. Może być właściwie wszystkim, nawet chorobą…”

Oto Angina – księżniczka, która wskutek intrygi okrutnej Gużyny i złego Kolbetowa zmuszona jest uciekać ze swego królestwa, odbywa niezwykłą podróż. W towarzystwie wiernego Kanclerza Witamińskiego pędzi czerwonym samochodem-słoniem do swego Wuja, do domu ozdobionego kafelkami w Lisieux, gdzie znaleźć ma schronienie. Po drodze jednak spotyka ich całe spektrum najdziwniejszych przygód i postaci…

Znakomite kreacje aktorskie, niezwykła, wykonana z rozmachem scenografia oraz potęgująca atmosferę absurdu muzyka budują niezwykły, pełen niedopowiedzeń świat, gdzie baśń przeplata się z grozą, a rzeczywistość z fantazją.

„Nonsens jest bliższy rzeczywistości niż rozum, który służy tylko temu, by ją znosić.”
Po tych słowach Rolanda Topora nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poprosić o pozostawienie rozumu w szatni, wraz z wierzchnim okryciem. Odbiorą go Państwo po spektaklu, na który z pełną odpowiedzialnością zapraszamy…

oprac. mo
Materiały Teatru
22 października 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...