Kto wygra Nurt OFF?

32. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Znane są już projekty zakwalifikowane do tegorocznego PPA Nurtu OFF

Decyzją komisji (w skład której weszli Konrad Imiela, dyrektor artystyczny PPA, Michał Juzon, główny producent PPA, Małgorzata Stobiecka, producentka OFF), w Konkursie OFF 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej udział wezmą następujące projekty:

"Gliniane pieśni" - Michał Litwiniec / Fundacja Kalambur, Wrocław

"Jesteś Bogiem: Paktofonika - bohaterowie czasów transformacji" - Paweł Dobrowolski, Krzysztof Skonieczny / Głęboki OFF, Warszawa

"Zrozumieć H." - Inicjatywa Aktorów Teatru Modrzejewskiej z Legnicy

"Środa" - Grzegorz Marciniak, Haga (Holandia)

"Do nieznanego" - Marcin Marzec, Małgorzata Kazińska / Teatr Arlekin, Łódź

Samuel Beckett "Nie ja" - Iga Gańczarczyk, Kraków

"Wielkie pieprzone nieobecności" - Nieformalna Grupa Wychowawcza "WRÓW", Warszawa

To już szósta edycja konkursu, spektakle Nurtu OFF można oglądać na PPA od 2006 roku. Pierwszym laureatem Grand Prix Nurtu OFF był "Stolik" Karbido (27. PPA, 2006), a nagrodzony w tym roku (31. PPA) "Klaus der Grosse" znalazł się w repertuarze Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Autorzy zakwalifikowanych projektów otrzymują po 10 tysięcy zł na realizację, a także wsparcie przy produkcji. Po obejrzeniu spektakli Nurtu OFF na Przeglądzie Jury złożone z reżyserów, dziennikarzy i krytyków wybierze laureata Grand Prix - dostanie on statuetkę Tukana OFF i 10 tysięcy złotych.

Mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Przeglądu - Kiedy pięć lat temu na PPA rozpoczynał się Nurt OFF, w konkursie brali udział głównie twórcy z Wrocławia. Z roku na rok dostajemy coraz więcej projektów z całej Polski - w przyszłorocznym konkursie wezmą udział scenariusze z Warszawy, Łodzi, Legnicy, Krakowa, a także z Hagi w Holandii. Cieszy też, że nagrodzone w Nurcie OFF spektakle żyją własnym życiem, a ich twórcy realizują nowe, świetne rzeczy: Małe Instrumenty (Tukan OFF na 30. PPA) wydały książkę i płytę z muzyką Chopina na toy piano - małe fortepiany i pianina, "Klaus der Grosse" (31. PPA) grany teraz we wrocławskim Teatrze Współczesnym dostał w Wałbrzychu Fanaberię Publiczności, Karbido (27. PPA) zrealizowało znakomitą muzykę do Gali nagrody literackiej Angelus w reż. Tomasza Mana w Capitolu. To rodzaj weryfikacji, potwierdzenia potrzeby i sensu istnienia Nurtu OFF.

(-)
Materiały Organizatorów
23 grudnia 2010

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia