Kto zagra w "Nędznikach"?

Teatr Muzyczny "Roma" rozpoczyna przesłuchania do nowej, wielkiej produkcji

Teatr Muzyczny "Roma" rozpoczyna przesłuchania do nowej, wielkiej produkcji. Premiera "Les Miserables" ("Nędzników"), musicalu Claude\'a-Michela Schönberga, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego planowana jest na wrzesień 2010 r.

- Od lat moim marzeniem było pokazanie na deskach Romy czterech największych przebojów musicalowych świata. Po "Miss Saigon", "Kotach" oraz "Upiorze w operze" przyszła pora na ten czwarty - mówi Wojciech Kępczyński, dyrektor Teatru Muzycznego "Roma". 

- To przepiękny temat, wspaniała muzyka, doskonale napisane libretto - dodaje Maciej Pawłowski, kierownik muzyczny Romy.

Już w najbliższą niedzielę 20 września rozpoczynają się przesłuchania do głównych ról. - Na pierwszym etapie castingu szukamy nowych talentów, tych jeszcze nieodkrytych, ludzi utalentowanych aktorsko i wokalnie, obdarzonych pięknym białym głosem. Ważne jest poczucie rytmu, trzeba umieć nie tylko znaleźć się na scenie, ale też oczarować sobą publiczność - mówi Wojciech Kępczyński. W październiku odbędą się też osobno przesłuchania dla aktorów, którzy występowali już w poprzednich przedstawieniach sceny przy Nowogrodzkiej. 

Musical "Les Miserables", adaptacja powieści Wiktora Hugo "Nędznicy", powstał w 1980 r. (twórcą libretta był Alain Boublil) i podbił już niejedną scenę na świecie. W latach 1989-2000 grany był też w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Roma uzyskała od brytyjskiego producenta Camerona Macintosha prawa do wystawienia "Les Miserables" we własnej wersji. - Zarówno brytyjscy, jak i amerykańscy producenci byli pod wielkim wrażeniem dotychczasowych przedstawień Wojciecha Kępczyńskiego. Z tego powodu spotkało nas to specjalne wyróżnienie - mówi Maciej Pawłowski. 

- Pozostaniemy wierni Wiktorowi Hugo, ale postaramy się dodać też pewne nowe elementy, powiew świeżości, pokazać swój styl - dodaje Wojciech Kępczyński.

Natomiast już od soboty 19 września na afisz Romy wraca po wakacyjnej przerwie "Upiór w operze". Ten musical, również w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego, bije rekordy popularności, w październiku odbędzie się jubileuszowy, 400. spektakl.

Karolina Kocberska
Gazeta Wyborcza Stołeczna
17 września 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...