Który z aktorów wcieli się w postać matki poety?

"SŁO" - reż. Jan Peszek - Wrocławski Teatr Lalek

Spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek próbuje się zmierzyć z mitem wieszcza Juliusza Słowackiego, który, jak wiadomo, "wielkim poetą był"

Autorem bardzo przewrotnej sztuki jest student dramaturgii krakowskiej PWST, Mateusz Pakuła, który ma już na swoim koncie kilka prób dramaturgicznych, m.in. jest autorem opracowania dramaturgicznego poprzedniej lalkowej premiery "Co w trawie piszczy".

W spektaklu zobaczymy dwóch utalentowanych aktorów tej sceny: Tomasza Maśląkowskiego i Sławomira Przepiórkę, którzy wcielą się w wiele postaci. Przed premierą wiele osób dopytywało się, który z aktorów wcieli się w postać matki poety Salomei Becu i jak to zrobi.

Wszystko się wyjaśni już dziś wieczorem. Reżyserii tego niezwykłego, jak wygląda z zapowiedzi, przedstawienia podjął się Jan Peszek, aktor przez wiele lat związany z wrocławskim Teatrem Polskim, a potem z krakowskim Starym Teatrem i warszawskim Teatrem Narodowym. Dodajmy, że można go zobaczyć grającego gościnnie we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w "Kartotece" Różewicza i "Księdze Rodzaju" Wyrypajewa.

Muzykę do "Sło" skomponował Dominik Strychalski, scenografię zaprojektował sąsiad zza Odry Thomas Harzem, a choreograficznie wszystko ułożył Cezary Tomaszewski.
pt.-sob. godz. 19.00, bilety: 20-30 zł

Krzysztof Kucharski
POLSKA Gazeta Wrocławska
23 października 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia