Kuba Wojewódzki debiutuje na scenie

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" - Teatr 6. piętro w Warszawie

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" Woody\'ego Allena z Kubą Wojewódzkim w roli głównej otworzy Teatr 6 piętro Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina w Pałacu Kultury i Nauki

- Nie planuję zostać aktorem - uspokoił dziennikarzy Kuba Wojewódzki na wczorajszej konferencji prasowej. - Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin bardzo ryzykują zatrudniając mnie do spektaklu - asekurował się
Reżyser przedstawienia Eugeniusz Korin próbując wyjaśnić swój pomysł na obsadzenie w roli głównej telewizyjnego gwiazdora, wyjaśnił, że szukał kogoś, kto ma podobne do allenowskiego poczucie humoru i spojrzenie na rzeczywistość.

- Jestem średniej klasy cynikiem ze średniego kraju, który ma szansę zagrać największego cynika - mówił Kuba Wojewódzki. - Trudna jest dla mnie w tej pracy dyscyplina słowa. Nie chcę przenosić własnego talk-show na kanapę w teatrze. Nie było łatwo poddać się tej dyscyplinie, ale zależało mi właśnie na tym, żeby spróbować czegoś nowego.

Woody Allen napisał "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w 1969 roku i była ona jego scenicznym debiutem. Krytyk filmowy Allan Felix (Kuba Wojewódzki) zostaje porzucony przez żonę Nancy (Małgorzata Socha). Zakochuje się w żonie przyjaciela Dicka (Michał Żebrowski) znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak). Uwodzi ją według wskazówek swojego idola filmowego Humphreya Bogarta (Daniel Olbrychski).

Teatr 6 piętro to prywatna scena. Michał Żebrowski i Eugeniusz Korin wynajmują dawną salę koncertową od Pałacu Kultury i Nauki na szóstym piętrze. Nie ukrywają, że teatr ma mieć charakter komercyjny. Chcą sięgać po sprawdzone tytuły i współpracować z popularnymi aktorami. Na premierę nie zapraszają recenzentów, ale osoby, które zrelacjonują to, co działo się w kuluarach."Zagraj to jeszcze raz, Sam" ma być pierwszym spektaklem z tryptyku "Miłość, zdrada i przebaczenie wg Woody Allena". Na marzec nie ma już biletów.

Izabela Szymańska
Gazeta Wyborcza Stołeczna
4 marca 2010

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia