Kubuś wrócił z Festiwalu Tamizy w Londynie

"Bajka o Czerwonym Kapturku" i "Don Juan"

11 i 12 września 2010 roku Teatr Lalki i Aktora Kubuś z Kielc wystąpił podczas Festiwalu Tamizy w Londynie. To organizowany co roku, pod patronatem burmistrza Londynu, największy festiwal plenerowy w tym mieście i jeden z najlepszych w Europie.

Festiwal Tamizy odbywa się w samym centrum miasta nad Tamizą, pomiędzy mostami Westminster i Tower. Z tej okazji zjeżdżają się tutaj tysiące artystów, tancerzy, muzyków, teatrów ulicznych i cyrkowców z różnych krajów. Każdego roku festiwal przyciąga tysiące widzów, którzy mogą wziąć udział w interaktywnych zabawach i podziwiać barwny karnawał, który maszeruje brzegiem rzeki. Tegoroczną 12 edycję festiwalu odwiedziło 2 miliony ludzi.

Po raz pierwszy na tej gigantycznej imprezie, pod szyldem "Świętokrzyskie - kraina bajek", promowało się województwo świętokrzyskie. Celem udziału naszego regionu w tym przedsięwzięciu była promocja turystyki rodzinnej i przedstawienie regionu jako doskonałego celu podróży rodzin z dziećmi, magicznego miejsca, któremu odwieczne legendy i wspaniałe bajki dodają aury tajemniczości i niezwykłości.

Zaprezentowane przez Teatr Lalki i Aktora Kubuś spektakle "Bajka o Czerwonym Kapturku" i "Don Juan" zrobiły prawdziwą furorę wśród festiwalowych gości.

(-)
Materiały Teatru
16 września 2010

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...