Kulisy transformacji oczami bohaterów

"Herosi transformacji. Pożar w burdelu odc. 16" - reż. Michał Walczak - Teatr WARSawy

Do Warszawy zjeżdżają się Herosi Transformacji, aby świętować rocznicę obalenia komunizmu i wspominać mityczny rok 1989. Jest wśród nich Lech Wałęsa, Leszek Balcerowicz, Grzegorz Lewandowski, HGW, ale też ludzie kultury: Joanna Szczepkowska i Burdeltata – założyciel pierwszego w Polsce klubu go-go. W trakcie obchodów jeden z Herosów zostaje porwany. Trop prowadzi do ukrytego w Bieszczadach PGR-u, w którym zatrzymał się czas i trwa komuna. Herosi muszą walczyć z krwiożerczymi mutantami-ofiarami transformacji. Czy uda im się przetransformować Polskę do końca?

Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów Pożar w burdelu na zamówienie Domu Spotkań z Historią pokaże rewię osiągnięć i cudów gospodarczych. Ludzi sukcesu, ale także – nieudaczników, wykolejeńców i mutantów. Na podstawie nie publikowanych dokumentów i nagrań odtworzymy kulisy transformacji, pokażemy dylematy i stresy bohaterów.

"Pożar w burdelu" wraca do Teatru Warsawy z najbardziej politycznym i krwawym show w historii burdelu. Transformacja musi boleć.

Najlepszy towar w mieście: Anna Smołowik, Agnieszka Przepiórska, Monika Babula, Lena Piękniewska, Betty Q, Andrzej Konopka, Maciej Łubieński, Tomasz Drabek, Mariusz Laskowski, Oskar Hamerski, Wiktor Stokowski, Michał Górczyński, Marcin Wippich.

Spektakle:
31 maja, godz. 21:30
1 czerwca, godz. 21:00
2 czerwca, godz. 20:00
3 czerwca, godz. 21:00
4 czerwca, godz. 20 (wstęp wolny po rejestracji na www.wylaczsystem.pl od 28 maja)
Bilety w cenie 70 zł. Rezerwacje: bilety@teatrwarsawy.pl, 22-468 00 99
Promocja: kdesperat@teatrwarsawy.pl, 690 098 979

(-)
Materiały Teatru
29 maja 2014
Teatry
Teatr WARSawy

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia