Kulturalne polecenie

o książce "Niejedno przeszłam" - autobiografii Stanisławy Celińskiej

Do rąk czytelników trafia właśnie autobiografia Stanisławy Celińskiej "Niejedno przeszłam" - książka w formie wywiadu rzeki, w którym wybitna polska aktorka opowiedziała o tym, jak wielkie życiowe koszta pociąga za sobą nagły zawodowy sukces

Jolanta Ciosek: "Stanisława Celińska dotąd unikała wywiadów, a teraz..." 
CO: "Niejedno przeszłam" - autobiografia Stanisławy Celińskiej 
GDZIE: W księgarniach całej Polski 
KIEDY: Już dostępna 

Teraz postanowiła opowiedzieć o sobie. Do rąk czytelników trafia właśnie autobiografia Stanisławy Celińskiej "Niejedno przeszłam" - książka w formie wywiadu rzeki, w którym wybitna polska aktorka opowiedziała o tym, jak wielkie życiowe koszta pociąga za sobą nagły zawodowy sukces.

- Pomyślałam sobie, że opowieść o mnie może się komuś przydać, zwłaszcza te momenty, kiedy mówię o swoich kompleksach, walkach i mankamentach, a nie o tym, co mi się udało osiągnąć - mówiła Stanisława Celińska o swej książce, która niejednego poruszy, wzruszy i zapewne zdziwi. Ktoś powiedział, że "Niejedno przeszłam" to książka "ku pokrzepieniu serc", bowiem aktorka opowiada o trudnych momentach, upadkach, z których udało się jej podnieść.

W książce - napisanej wspólnie z dziennikarką Karoliną Prewęcką, a wydanej przez Oficynę Prószyński i S-ka - możemy przeczytać osobiste zwierzenia aktorki m.in. na temat depresji i wieloletniego uzależnienia od alkoholu.

Aktorka, którą trudno było namówić na wywiad, zdecydowała się opowiedzieć o sobie, swoich sukcesach artystycznych i życiowych zakrętach.

- Byłam przygotowana na żmudną drogę i powolną pracę na swoje nazwisko, a tu wszystko przyszło tak nagle i z wielka pompą. I to mi uderzyło do głowy. Wydawało mi się, że zawsze tak będzie - opowiadała. Dziś Stanisława Celińska uważa, że sukces jest trudniejszy niż klęska, gdyż rozpieszcza.

- Ma energię silnika odrzutowego, głos niebotyczny, muzykalność kompletną i odwagę zawodową jak mało kto. Po prostu - Stasia jest wspaniałą aktorką i niezwykłą osobą - powiedział o artystce Kazimierz Kutz. A każdy, kto sięgnie po tę książkę, przekona się o wielkiej sile tej, której głos podczas recitali rozsadza mury, a aktorstwo przełamuje wszelkie konwencje.

(JOC)
Dziennik Polski
10 lipca 2012

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia