"Kup bilet dzieciakowi!"

Akcja charytatywna - Wrocławski Teatr Lalek i MOPS

Wrocławski Teatr Lalek i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do wzięcia udziału w akcji pomocowej "Kup bilet dzieciakowi!"

To wyjątkowa akcja charytatywna. Od tygodnia każdy, kto chce pomóc dzieciom, może zaprosić na spektakl dowolną ich liczbę. Co ważne - ceny biletów w ramach tej akcji są niższe niż komercyjne.

Akcja spotkała się z entuzjazmem widzów - pojawili się pierwsi darczyńcy, dzięki którym już niedługo będzie można zaprosić do Teatru pierwsze dzieci!

Aktywne działania prospołeczne i charytatywne to od kilku lat domena Wrocławskiego Teatru Lalek. Pomagał - i nadal pomaga - dzieciom na wiele różnych sposobów.

Od września 2008 r. Teatr gościł, całkowicie bezpłatnie, 2 500 dzieci, z czego 1900 tylko w ostatnim sezonie 2009/2010. Były to zarówno spektakle zagrane w budynku Teatru, jak i wyjazdowe - podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy specjalnie dla placówek opiekuńczych i leczniczych we Wrocławiu (Centrum "Ostoja", Klinika Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej) i poza nim (m.in. w Krzydlinie i Jaszkotlu, Osoli, Jeleniej Górze, Jankowicach).

Przed każdą premierą Teatr zaprasza na próby generalne podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz fundacji opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Do tej pory na próbach było już u 1500 dzieci, które nie tylko oglądały, ale także pomagały tworzyć przedstawienie.

W związku z większymi niż oczekiwane wpływami ze spektaklu "Lato Muminków" (do 13 lutego obejrzy go ok. 37 500 widzów) - dwa przedstawienia zagramy w całości wyłącznie dla dzieci z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczych.

Teatr nie zamierza rezygnować ze swojej dobroczynnej aktywności, chcielibyśmy stale zwiększać liczbę ich beneficjentów. Potrzeby są jednak dużo większe niż nasze możliwości. W tym momencie osiągnęliśmy maksimum ponoszonych na ten cel kosztów i potrzebujemy wsparcia ze strony ludzi dobrej woli.

Dlatego też Teatr wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu postanowił podjąć działania w jeszcze szerszym zakresie i stworzyć swoim Widzom możliwość pomocy dzieciom z rodzin zastępczych, wielodzietnych i placówek opiekuńczych w najprostszy z możliwych sposobów.

(-)
Materiały Teatru
26 listopada 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia