Łąka Kany we wrześniu

Kino plenerowe i warsztaty

A w programie: Łąka Filmowa, czyli produkcje ze Studia Munka w kinie plenerowym, Drzemki na Łące z Radiem Szczecin, które udostępnia w ramach współpracy z Teatrem Kana swoje archiwalne materiały, Łąka Dzieciom, czyli kreatywne warsztaty, oraz wspólne gotowanie w plenerze i warsztaty zielarskie. A wszystko to bezpłatnie i dla każdego.

Łąka Kany jest miejscem stworzonym dla społeczności lokalnej. Punktem wyjścia wszystkich działań prowadzonych na Łące jest człowiek. Gdy spotykają się ludzie, może wydarzyć się wiele – wzajemne uczenie się, szukanie inspiracji i wymienianie doświadczeń. Żeby mogło się tak stać, trzeba przestrzeni, w której osoby nastawione na rozwój połączony ze zwolnieniem szaleńczego tempa poczują się swobodnie.

Poniżej opis wydarzeń odbywających się na Łące Kany we wrzesniu. Wstęp na wszystkie warsztaty, wykłady, koncerty itd. jest bezpłatny.

2.09, 16.09, 30.09, godz. 21:00 Łąka Filmowa

Łąka Filmowa łączy elementy, o które trudno w klasycznym kinie: wypoczynek na świeżym powietrzu i możliwość obejrzenia dobrego filmu dokumentalnego. Produkcje ze Studia Munka zobaczone w przyjaznej atmosferze i kameralnej przestrzeni zadowolą wszystkich, którzy lubią łączyć kulturę i relaks.

3.09, 10.09, 17.09, 24.09, godz. 18:00-20:00 Drzemki z Radiem Szczecin

Drzemki na Łące to pomysł na to, jak na chwilę się zatrzymać i bez wyrzutów sumienia uciąć sobie drzemkę. Słuchawki, z których popłyną dźwięki archiwalnych materiałów Radia Szczecin, ułatwią relaks na łące w centrum miasta.

12.09, godz. 14:00 Łąka Dzieciom: Kreatywne warsztaty ekologiczne

Warsztaty plastyczne poświęcone ekologii. Nauka przez praktykę połączona ze swobodną zabawą. Łucja Siuda posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, dzięki czemu czują się ona na warsztatach swobodnie i uwalniają pokłady kreatywności, którą nierzadko dusi dorosła część świata. Łąka Dzieciom to cykl warsztatów poświęcony najmłodszym szczecinianom. Wydarzenia odbywające się na Łące Kany spełnią wiele dziecięcych potrzeb, w tym potrzebę zabawy, przy jednoczesnym edukowaniu z zakresu historii lokalnej, praw dziecka, zdrowego odżywiania, jak również świadomości własnego ciała.

20.09, godz. 17:00 Zdrowiej na Łące: Wspólne gotowanie w plenerze

Wspólne gotowanie przybliża i inspiruje. Łąka Kany zaprasza na przyrządzanie posiłku złożonego z trzech dań, dzięki któremu mieszkańcy Szczecina poznają nowe osoby, zdobędą wiedzę i umiejętności dzięki obecności kucharza, jak również spróbują wegetariańskiej kuchni. Zdrowiej na Łące pomaga w zachowaniu dobrej formy fizycznej, o której łatwo zapomnieć w codziennym pośpiechu. Lato, czas najdłuższych dni w roku, daje nam w prezencie słońce, wyższe temperatury oraz możliwość smakowania sezonowych warzyw i owoców. Cykl Zdrowiej na Łące pomoże w dokonywaniu właściwych wyborów – warsztaty i wykłady dotyczyć będą zastosowania ziół, rozsądnego spojrzenia na ekologiczną żywność, jak również umiejętnego przyrządzania zdrowych posiłków. Nie zabraknie ekspertów w postaci kucharzy, dietetyków i tych, którzy od lat dbają o to, co wkładają na talerz.

26.09, godz. 14:00 Zdrowiej na Łące: Warsztaty zielarskie

Warsztaty z zastosowania ziół, umiejętnego korzystania z dóbr naturalnych w sposób bezpieczny. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat sadzenia roślin, ich właściwości smakowych i wpływu na ludzki organizm – zarówno pozytywny, jak i negatywny. Specjalistka od ziół przekaże praktyczne wskazówki dotyczące ziołowych naparów. Nie obędzie się bez degustacji! Zdrowiej na Łące pomaga w zachowaniu dobrej formy fizycznej, o której łatwo zapomnieć w codziennym pośpiechu. Lato, czas najdłuższych dni w roku, daje nam w prezencie słońce, wyższe temperatury oraz możliwość smakowania sezonowych warzyw i owoców. Cykl Zdrowiej na Łące pomoże w dokonywaniu właściwych wyborów – warsztaty i wykłady dotyczyć będą zastosowania ziół, rozsądnego spojrzenia na ekologiczną żywność, jak również umiejętnego przyrządzania zdrowych posiłków. Nie zabraknie ekspertów w postaci kucharzy, dietetyków i tych, którzy od lat dbają o to, co wkładają na talerz.

(-)
Materiał Teatru
27 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...