Lalki grają w sierpniu

Wrocławski Teatr Lalek

Dzieci, które spędzają lato w mieście Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na najpopularniejsze spektakle

"Och, Emil" - 07, 21 sierpnia 2011 godz. 15:00

Pełen muzyki i śmiechu spektakl na motywach uwielbianej przez dzieci powieści Astrid Lindgren. Dowcipna opowieść o Emilu - chłopcu, który pragnie zostać "kimś najważniejszym na świecie".

"Aktorzy nie pozwalają widowni nudzić się podczas spektaklu, starając się wciągnąć dzieci w nurt fabuły. Gdy Emil wojskowymi komendami dyryguje swoją rodziną, część poleceń muszą także wypełnić widzowie. Wiele jest też scen zabawnych, do popisów cyrkowych klownów włącznie. Śmieszna jest produkcja kiełbasy za pomocą korby umieszczonej w bocznej ściance kuchennej szafki, zabawy Emila z siostrą czy rentgen pokazujący zawartość jamy brzusznej Emila - monetę, klucz i guzik." ("Gazeta Wyborcza Wrocław", 9 grudnia 2002)

"Calineczka" - 13 sierpnia 2009 godz. 15:00


Jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek, niejednokrotnie grane na specjalne zamówienie naszych najmłodszych widzów z przedszkoli i szkół.

Inscenizacja pełnej magii i uroku baśni mistrza Andersena. Spektakl pełen radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru, grany w przepięknej, baśniowej scenografii, przykuwający uwagę wirtuozerskim prowadzeniem lalek przez jedną aktorkę.

(-)
Materiały Teatru
26 lipca 2011

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Film balkonowy
Paweł Łoziński
Czy każdy może być bohaterem filmu? C...