Lalki w hiphopowym erotyku

lalki z teatru im. Andersena mogą występować nie tylko w przedstawieniach

Okazuje się, że lalki z teatru im. H.Ch. Andersena mogą występować nie tylko w przedstawieniach dla dzieci, ale i w hip-hopowych teledyskach. Znany doskonale fanom hip-hopu raper Abradab ma zamiar wykorzystać je w swoim najnowszym teledysku. Zdjęcia rozpoczynają się dzisiaj wieczorem, potrwają do piątku.

Abradab to jeden z najbardziej znanych raperów w Polsce. To on w 1991 r. - wspólnie ze swoim starszym bratem Michałem „Joką”, Piotrem „Magikiem” Łuszczem i Jajonaszem - założył grupę Young Rappers, która na przełomie lat 1993/1994 przekształciła się w kultowy Kaliber 44. Formacja do dziś uznawana jest za najciekawszą grupę polskiego hip-hopu. 

Reżyserem teledysku jest Jerzy Jan Połoński, który niedawno stworzył w Andersenie „Przygody pszczółki Mai”. Obok Abradaba wystąpi gwiazda gatunku dandehall/reggae, Marika.- W teledysku na pewno wystąpi Pszczółka Maja, ale w klipie pojawią się także inne lalki, które widzowie znają z naszych przedstawień - mówi Agnieszka Wojciechowska, rzeczniczka prasowa Andersena.

Teatr nie wyklucza, że już wkrótce raper stworzy muzykę do jednego ze spektakli. Jakiego? Póki co, informacja jest ściśle tajna.

- Klip doskonale wpisuje się też w niedawne otwarcie muzycznej sceny Andersena, na której w sobotę zaśpiewa Marek Dyjak - mówi Wojciechowska.

„Szukam Cię pod swój rytm” można nazwać odważnym hiphopowym erotykiem, w którym podmiot liryczny poszukuje poznanej niegdyś w klubie partnerki w celu, nazwijmy to, skonsumowania związku (cytując: „Chcę być piórkiem twym/ A ty bądź mym kałamarzem”). Piosenka będzie promować ostatni album Abradaba „Ostatni poziom kontroli”, wydany w 2008 roku.

Płyta Abradaba „Ostatni poziom kontroli” do kupienia m. in. w Empiku. Cena 34,49 zł

Paweł Franczak
Polska Kurier Lubelski
9 września 2009

Książka tygodnia

ADAPTACJA. Skrzynka z narzędziami
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Marta Miłoszewska

Trailer tygodnia