Lato w Ateneum

Odwołujemy sezon ogórkowy - aktorzy teatru Ateneum grają cały lipiec

Nie marnuj wakacji siedząc tylko na leżaku. Przez cały lipiec aktorzy Ateneum czekają na Ciebie. Nie wpuszczamy tylko deszczu i komarów. Już mamy też plany repertuarowe na nowy sezon!

Odwołujemy sezon ogórkowy! Aktorzy teatru Ateneum zagrają dla Państwa przez cały lipiec najlepsze sztuki minionego sezonu włącznie z dwoma ostatnimi premierami.

Teatralny lipiec rozpoczynamy już 9.07 (wtorek) spektakularnym sukcesem reżyserskim Bogusława Lindy czyli spektaklem "Merlin Mongoł" z Agatą Kuleszą i Marcinem Dorocińskim. Na dużej Scenie Ateneum w lipcu także pokażemy niezwykłe dzieło Piotra Fronczewskiego "Ja, Feuerbach", pełną absurdalnego humoru "Kasta la Vistę" z Arturem Barcisiem i Krzysztofem Tyńcem, legendarną już "Kolację dla głupca" a także dwa muzyczne arcydzieła: pełne francuskiego ducha "La Boheme" oraz "Nie jesteś sama"-recital piosenek Osieckiej w wykonaniu Stanisławy Celińskiej i Krystyny Tkacz.

Na kameralnej Scenie 61 też będzie się działo: przypomnimy "Boga Mordu", zagramy cyrkowo w "Sile Przyzwyczajenia" z fenomenalnym Krzysztofem Gosztyłą (tylko u nas także w roli wiolonczelisty!), oraz przypomnimy nasze najnowsze premiery "Pocałunek" w reżyserii Adama Sajnuka i "W progu czyli tajemnica zaniechanych spodni" - efekt niesamowitej współpracy Mariana Opani z Bartkiem Konopką.

Szczegółowy repertuar i rezerwacje znaleźć można na naszej stronie www.teatrateneum.pl

Obecnie trwają w Ateneum prace nad nowymi, zaskakującymi premierami w sezonie 2013-2014. Bogusław Linda rozpędzi do czerwoności "Tramwaj zwany pożądaniem", Andrzej Domalik przedstawi swoją wersję "Nastazji Filipownej". Na deskach Ateneum w nowym sezonie zobaczymy także "Niech no tylko zakwitną jabłonie" w reż. Wojciecha Kościelniaka" i "Błogie Dni" w reżyserii Wojciecha Urbańskiego. Szczegółowe informacje już wkrótce!

(-)
Materiał Teatru
4 lipca 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...