Lato w teatrze Katowice

W sobotę spektakle finałowe

Już w najbliższą sobotę scenę Galerii Teatru Ateneum opanuje młodzież. Wszystko dzięki akcji Lato w teatrze, której katowicka odsłona powoli zmierza do końca. Zwieńczeniem trzytygodniowych warsztatów artystycznych będzie spektakl „Nowe życie starych baśni”, który zobaczymy 20 lipca dwukrotnie – o godzinie 13.00 i 15.00.

Od początku lipca młodzi pasjonaci teatru pracowali w kilku grupach zajęciowych pod okiem doświadczonych instruktorów. Talenty aktorskie szlifowała Joanna Zdrada, młodych tancerzy trenował Kamil Wawrzuta, śpiewacy ćwiczyli głos przy akompaniamencie i uwadze Michała Goławskiego, a początkujący scenografowie tworzyli kostiumy i rekwizyty wraz z Natalią Woźniak. Całość obserwowali i dokładnie opisywali uczestnicy warsztatów dziennikarskich, które prowadziły Hanna Kostrzewska, Aneta Głowacka i Marta Zwolińska.

Cykl inspirujących warsztatów powoli dobiega końca. Ostatni tydzień  artystycznych działań będą stanowiły głównie przygotowania do finałowego spektaklu. Młodzież zaprezentuje przedstawienie, które powstało na bazie tekstu Gustawa Morcinka „Przedziwna historia o dziewczynie o uśmiechniętych oczach”.

Uczestników warsztatów cechuje nie tylko talent, ale też ogromna żywiołowość i twórcza energia – mówi Artur Szczęsny, koordynator katowickiej odsłony akcji Lato w teatrze – Bez wątpienia ta młodzież nada nowe życie tej pięknej baśni.

Przygotowania do przedstawienia można podglądać od poniedziałku do piątku w Galerii Teatru Ateneum przy ul. 3 Maja 25. Tam też, w najbliższą sobotę, będzie można podziwiać rezultaty twórczych zmagań młodzieży. Wstęp na dwie odsłony przedstawienia – o godzinie 13.00 i 15.00 – wolny. Warto przyjść i zobaczyć pracę młodych pasjonatów, bowiem nie brakuje wśród nich wschodzących teatralnych gwiazdek.

Organizatorem katowickiej odsłony projektu „Lato w teatrze”  jest Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach. W realizację projektu włączyły się także Miejski Dom Kultury „Koszutka” oraz Śląski Teatr Lalki i Aktora „Ateneum”. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał Teatru
17 lipca 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki