"Lato w teatrze" w Teatrze Chorea

Rozpoczęły się warsztaty w ramach projektu "Lato w Teatrze" w Teatrze CHOREA w Łodzi

W bezpłatnych dwutygodniowych warsztatach bierze udział 27 młodych ludzi w wieku 14-18 lat, którzy starają się pokonywać prawa grawitacji i dążą do spełnienia "odwiecznego marzenia człowieka o lataniu".

W pierwszym tygodniu pracujemy wspólnie, a w drugim- w trzech grupach: aktorsko-akrobatycznej, muzycznej i scenograficznej. Zajęcia są prowadzone przez wybitnych instruktorów związanych z Teatrem CHOREA.

Na dwa fiałowe pokazy zapraszamy w niedzielę 18 sierpnia do Willi Grohmana w Łodzi, ul. Tylna 9/11.

"Lato w teatrze" jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.

Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

(-)
Materiał Teatru
6 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...