Laureaci Paszportów Polityki w Collegium Nobilium

Evviva l\'arte - Collegium Nobilium

21 maja o godz. 19.00 w Teatrze Collegium Nobilium w cyklu "Evviva l\'arte" odbędzie się spotkanie "Rafael Lewandowski i Mikołaj Łoziński: Paszport", prowadzenie Rafał Sławoń, wstęp wolny.

Laureaci tegorocznych Paszportów Polityki w dziedzinie literatury (Mikołaj Łoziński za książkę pod tytułem Książka ) i filmu (Rafael Lewandowski za film Kret) w rozmowie o swoich oknach na świat. Tak można by rozwinąć tytuł najbliższego spotkania w cyklu Natalii Adaszyńskiej Evviva l\'arte. 

Mikołaj Łoziński ukończył socjologię w Paryżu, Rafael Lewandowski zdobył licencjat na wydziale studiów kinematograficznych paryskiej Sorbony i dyplom absolwenta wydziału reżyserii francuskiej szkoły filmowej La Femis. Opowiedzą o swoich niezwykle udanych i wielokrotnie nagradzanych próbach zmierzenia się z dużymi i małymi historiami - rodzinnymi, ojczystymi, nieprostymi. Podzielą się swoimi obserwacjami dotyczącymi polskiej kultury, sztuki, twórczości artystycznej - widzianej stąd i z oddali. 

Bohaterami ostatnich edycji byli między innymi: Eustachy Rylski i Jacek Dehnel, Piotr Fronczewski i Wojciech Pszoniak, Joanna Szczepkowska i Jacek Hugo-Bader, Agnieszka Holland i Wojciech Fibak, Filip Bajon i Andrzej Seweryn, Anda Rottenberg i Agata Tuszyńska, Andrzej Grabowski i Mariusz Szczygieł, Paweł Mykietyn i Włodek Pawlik, Jan Komasa i Greg Zgliński, Grażyna Torbicka i Tomasz Raczek, Tomasz Karolak i Emilian Kamiński, Dorota Roqueplo i Allan Starski oraz Andrzej Wajda.

(-)
Materiały Teatru
21 maja 2012

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...