Laureci

Nagroda Przyjaciół Teatru Groteska

20 października po raz kolejny w naszym Teatrze odbędzie się gala wręczenia Nagród Przyjaciół Teatru Groteska za sezon 2012/2013 połączona z prezentacją najnowszego spektaklu Grupy Rafała Kmity "Jeszcze nie pora nam spać" i uroczystym bankietem.

Nagrody Przyjaciół Teatru Groteska przyznawane są każdorazowo przez Dyrektora Groteski, z inicjatywy Sceny dla dorosłych, przedstawicielom życia społeczno-politycznego, biznesu, mediów, instytucji publicznych i jednostek samorządowych za wsparcie i pomoc w urzeczywistnianiu misji Teatru. Tym wyróżnieniem chcemy wyrazić naszą wdzięczność i podkreślić znaczenie udzielanej nam pomocy, która w sposób szczególny przyczynia się do urzeczywistniania podejmowanych przez Teatr zamierzeń artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

W tym roku Scena dla dorosłych Teatru Groteska przyznała Nagrody Przyjaciela Teatru Groteska za sezon 2012/2013 sześciu Laureatom. Są to:

1. Barbara Turlejska - były Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

2. Andrzej Kosiniak-Kamysz - Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie

3. Jerzy Wenderlich - Wicemarszałek Sejmu RP

4. Marian Zalewski - Członek Zarządu TVP S.A.

5. Firma Zott Polska Sp. z o.o. właściciel marki Jogobella

6. Radio Zet

Do tej pory tytuł Przyjaciela Teatru Groteska przyjęli m.in.: profesor Andrzej Zoll, poseł Ireneusz Raś, profesor Zbigniew Ćwiąkalski, Dorota Segda, Leszek Wójtowicz, Andrzej Sikorowski, Konsul Stanów Zjednoczonych w Krakowie Benjamin Ousley, Dyrektor Gazowni Krakowskiej Andrzej Michniewski, Dyrektor Sprzedaży Linde Gaz Polska Jerzy Brewiński oraz przedstawiciele mediów m.in.: Szef Redakcji Kraków Grupy Radiowej Agory Łukasz Wojtusik i redaktor Antyradia Rafał Żygiel.

(-)
Materiał Teatru
19 października 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...