Łaźnia Nowa zbiera koce i folie termiczne

Spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia" Łaźnia Nowa zagra blisko granicy z Białorusią.

Spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia" Łaźni Nowej rusza w trasę, podczas której zatrzyma się m.in. w Narewce i Gródku leżących blisko granicy z Białorusią. - Ale spektakl to zdecydowanie za mało - napisał zespół Domu Utopii - Międzynarodowego Centrum Empatii, który chce zawieźć na miejsce ciepłe koce i folie termiczne.

Wyjazd do takich miejscowości, jak Narewka i Gródek to część dłuższej trasy. 23 czerwca Teatr Polska ogłosił, że spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia" zdobył grant, dzięki któremu wyruszy w drogę po Polsce. Wśród miejsc, które zaprosiły spektakl, znalazły się m.in. te znajdujące się kilkanaście kilometrów od granicy z Białorusią.

Nikt z nas nie mógł wtedy przypuszczać, jaki dramat będzie się w tym miejscu rozgrywał za kilka miesięcy. Podobnie jak w nieodległym Michałowie, w którym zarezerwowaliśmy noclegi dla Agnieszki Przepiórskiej-Frankiewicz i ekipy technicznej. Kilka dni temu, w remizie strażackiej uruchomiono punkt, w którym gromadzone są rzeczy, których pilnie potrzebują ludzie, którzy odsyłani są z jednej strony granicy na drugą. (...) Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Michałowie, żeby zapytać, w jaki sposób moglibyśmy pomóc. Usłyszeliśmy, że w tej chwili najbardziej potrzebne są ciepłe koce i folie NRC (wczoraj w nocy temperatura w Michałowie spadła do -1) - napisał w mediach społecznościowych Dom Utopii.

Jego zespół poinformował, że wszyscy zainteresowani takim wsparciem, mogą przynosić do Domu Utopii koce i folie. Potrzebne rzeczy będą zbierane w sobotę, 9 października, od godz. 15 do 20 oraz od niedzieli do wtorku między godz. 8 a 20.

W Narewce spektakl zostanie zagrany 15 października, a dwa dni później - w Gródku.

Julia Kalęba
Dziennik Polski
11 października 2021
Portrety
Anna Gryszkówna

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...