"Le Sacre" na Platformie Tańca w Poznaniu

Taniec współczesny w Centrum Kultury Zamek

Spektakl Teatru Dada von Bzdülöw "Le Sacre", którego koproducentem jest Teatr Wybrzeże i Fundacja Nuova, zostanie zaprezentowany 6 grudnia o godz. 21 na Polskiej Platformie Tańca 2012, w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Polska Platforma Tańca to organizowana w trybie biennalowym prezentacja osiągnięć polskiego tańca współczesnego. Jej głównym celem jest promocja najciekawszych spektakli jakie powstały w czasie ostatnich 2 lat od ostatniej edycji festiwalu, a głównym odbiorcą - grono międzynarodowych specjalistów tanecznych: dziennikarzy, kuratorów, dyrektorów festiwali i centrów tańca. Platforma jest też okazją do spotkania polskiego środowiska tanecznego i wymiany artystycznych doświadczeń oraz dyskusji nad stanem i przyszłością polskiej sztuki tanecznej.

***

O SPEKTAKLU

Jeff Perec, słynny badacz i profesor na Bard Collage w Massachusett odnalazł fragmenty pierwotnej, nigdy nie wystawionej wersji baletu ŚWIĘTO WIOSNY (Strawiński/Roerich). Swoje znalezisko udostępnił Teatrowi Dada, który wspólnie z Mikołajem Trzaską, dokonał twórczej interpretacji dzieła.

(-)
Materiał nadesłany
6 grudnia 2012

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia