Leszek Mądzik o końcu świata

"Osąd" - 14. Oblicza Teatru w Polkowicach

15 marca w ramach XIV Polkowickich Dni Teatru zaprezentowany zostanie spektakl "Osąd" w reżyserii Leszka Mądzika. Niezwykła opowieść o końcu świata jednego z najwybitniejszych współczesnych wizjonerów teatru

To już tradycja, że w ramach Festiwalu „Oblicza Teatru” Polkowickie Dni Teatru prezentowane są dokonania artystyczne Leszka Mądzika. Założyciel i dyrektor Sceny Plastycznej KUL od lat związany jest z Polkowicami; projektuje plakaty promujące polkowicki festiwal, wystawia tu swoje spektakle, prezentuje wystawy fotograficzne i scenograficzne.

Podczas XIV edycji „Oblicz Teatru” publiczność będzie miała okazję obejrzeć wyreżyserowaną przez Leszka Mądzika trzecią część spektaklu „Osąd” Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Przedstawienie to pomyślane zostało jako tryptyk. Pozostałe dwie jego części wyreżyserowali: Jerzy Kalina i Paweł Passini. Twórcy, inspirując się obrazem Hansa Memlinga, ukazali tu swoje wizje sądu ostatecznego.

W części przygotowanej przez Leszka Mądzika ujrzymy obrazy, przywołujące skojarzenia z malarstwem Caravaggia, zachwycające bogactwem odwołań do sztuki średniowiecznej, a jednocześnie konsekwentnie utrzymujące się w stylistyce, tak charakterystycznej dla Sceny Plastycznej KUL.

Wizję Leszka Mądzika ilustruje niezwykła muzyka estońskiego kompozytora Arvo Pärta, inspirowana hezychią, czyli praktykami medytacyjno – ascetycznymi mnichów ze Świętej Góry Atos.

W spektaklu zobaczymy niemal cały zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy na czele z legendą i dyrektorem artystycznym tej sceny – Markiem Oleksym, wybitnym mimem, uczniem Henryka Tomaszewskiego. 

15 marca, godz. 19.00 - Aula
Wrocławski Teatr Pantomimy
Leszek Mądzik
OSĄD

(-)
Materiały Organizatora
13 marca 2012

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia