Letni piknik przed jesienną Nową Klasyką Europy

Teatr im. Jaracza z Łodzi w nowym projekcie

Teatr im. Jaracza zaprasza Łodzian do pierwszego projektu współtworzonego z mieszkańcami regionu - Jaracz na nowo. Wydarzenie zaplanowane na 7 sierpnia (sobota), w godz. 16-22, przyjmie formułę pikniku

Głównym punktem programu będzie premiera wielkoformatowego dzieła Gregora Gonsiora aka Bombalino, projektanta mody i twórcy street-artu. Gregor Gonsior jest także autorem kostiumów do spektaklu "Dybuk" w reżyserii Mariusza Grzegorzka prezentowanego w Teatrze im. S. Jaracza - przedstawienia, które otrzymało Złotą Maskę dla najlepszego w sezonie. Mural, który witać będzie mieszkańców miasta, ale też wszystkie przyjeżdżające na festiwal zespoły zagraniczne, powstanie na jednej ze ścian zamykającej teatralne zaplecze przy ul. Kilińskiego 45 i jest ukłonem w stronę łódzkiej tradycji tej formy komunikacji na styku sztuk plastycznych i architektury .

Jego premiera będzie okazją do otwarcia dla widzów zaklętych rewirów teatralnych - pokazania mniej formalnego oblicza Teatru im. Jaracza i miejsca codziennej pracy dziesiątków techników i członków obsługi sceny, którzy wraz z zespołem artystycznym decydują o kształcie jaraczowskich spektakli. Teatr wysypie się na ulicę - zaprosimy do zabawy wśród dekoracji i rekwizytów, do pamiątkowych fotografii w kostiumach z naszych sztuk.

Pomogą nam w tym zaprzyjaźnione firmy i instytucje: Pracownia Magenta poprowadzi warsztaty scenografii dla dzieci w każdym wieku, kreując świat Alicji z Krainy Czarów (godz. 16:30 - 18.00), Muzeum Bajki i Se-Ma-For zaproszą młodzież na warsztaty animacji techniką wycinankową - towarzyszyć im będą pokazy filmów: "Danny Boy" reż. Marek Skrobecki, "Piotruś i Wilk" reż. Suzie Templeton, "Caracas" reż. Anna Błaszczyk, "Miasto płynie" reż. Balbina Bruszewska (start projekcji i warsztatów: godz. 16). Muzyczną oprawę zapewnią dj-e z pobliskiego Klubu XIX (AKME - tech house, deep house, MIKE RAND - house, DBX - electronica), Piotra Chrzan Chrzanowski zaprezentuje zaś swoje prace plastyczne. Będzie można skosztować waty cukrowej oraz delektować się grillowanymi daniami i kultowymi napojami serwowanymi przez klubokawiarnię Owoce i Warzywa.

Na wszystkie projekty - wstęp wolny, organizatorzy pikniku są także przygotowani na niepogodę.

Materiał nadesłany
7 sierpnia 2010

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...