Letni weekend u Osterwy

W ramach Sceny Letniej Teatr Osterwy poleca z bajkę, recital i kabaret

W ramach Sceny Letniej Teatr Osterwy poleca z bajkę, recital i kabaret.

5 lipca o godz. 12.00 bajka dla dzieci pt. "Niech żyją dzieci, czyli awantura w Brzydolandii" w wykonaniu Studia Teatralnego z Zielonej Góry.

Dwaj aktorzy opowiadają a później inscenizują bajkę o królestwie zwanym Brzydolandią, w którym wszyscy mieszkańcy muszą oszpecać się by zadowolić króla. Doprowadza to do groteskowej sytuacji - poddani są tak szpetni, że nikt nie może nawet na nikogo spojrzeć bez obrzydzenia i gaśnie jakiekolwiek uczucie do drugiego człowieka Ale Król czuje się świetnie Aż nagle w królestwie rodzi się tajemnicze dziecko Jak w tej sytuacji postąpi Król? Co się wydarzy??? Oczywiście, jak zwykle w bajkach, wszystko kończy się dobrze!

6 lipca o godz. 20.30 Recital wokalny - o miłości i z miłością wyśpiewany"

Występują: Zbigniew Stępniak, Ewa Wankiewicz - fortepian

Ks. Zbigniew Stępniak jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie, Instytutu Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, studia doktoranckie ukończył w sekcji Muzykologii Kościelnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, śpiew studiował pod kierunkiem prof. J. Gałęskiej-Tritt w Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Wykładowca w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, w Podyplomowym Studium Emisji Głosu przy Akademii Muz w Bydgoszczy i w Archidiecezjalnej Szkole Muzyki Kościelnej w Olsztynie. W repertuarze ma pieśni kompozytorów różnych epok i narodowości, basowe arie operowe, dzieła kantatowe...

7 lipca o godz. 20.30 Kabaret KaŁaMaSz

występują: Bogdan Kalus, Jacek Łapot, Sylwester Maciejewski, Dariusz Szweda - akompaniament.

Najmłodszy kabaret w niekoniecznie najmłodszym składzie. Lekkostrawny koktajl "starego kabaretu Długi" z aktorami popularnego serialu "Ranczo". Do regularnego spożycia nie tylko dla miłośników "Mamrota" czy innych "mózgoj...", ale i do degustacji dla miłośników kabaretu literackiego i aktorskiego.

(-)
Materiał Teatru
5 lipca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia