Letnie projekty dla młodych twórców teatralnych

Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie

Instytut Adama Mickiewicza zaprasza reżyserów i dramatopisarzy młodego pokolenia do wzięcia udziału w letnich projektach wyjazdowych.

Poszukujecie inspiracji, chcecie zobaczyć współczesny taniec lub teatr na europejskich festiwalach, chcecie razem z kolegami znaleźć potencjał dramaturgiczny w badaniach kopernikańskich?

Zapraszamy do udziału w jednym z trzech propozycji:

Wyprawa pierwsza to obecność w dniach 6-10 sierpnia na ImpulsTanz Festival w Wiedniu, który staje się najważniejszym punktem na mapie tańczącej Europy. Międzynarodowy Festiwal Tańca ImpulsTanz jest świetną okazją dla reżyserów teatralnych, by czerpać inspiracje, podglądać pomysły inscenizacyjne i poznawać artystów z całego świata. Czym jest ciało i ruch na scenie? Na to pytanie z pewnością przybliżą wam odpowiedź prezentacje choreograficzne najwybitniejszych artystów tańca współczesnego (m.in. Ivo Dimchev, Miguel Guttierrez, Keith Hennessy) oraz wspólne warsztaty ze stypendystami ośrodka DanceWeb.

Wyprawa druga to obecność na festiwalu Ruhtriennale w Niemczech w dniach 20- 22 sierpnia Wybrani spośród Was reżyserzy będą wspólnie oglądać i komentować spektakle premierowe prezentowane w ramach programu festiwalu, mając szansę obejrzeć premierę "Francuzów" Krzysztofa Warlikowskiego, "Accatone" Johana Simonsa oraz premierę projektu choreograficznego Richarda Siegal "Model".

Mamy również propozycję dla młodych dramatopisarzy: spotkanie na Warmii. Tam od 21 do 23 września czekają na was prof. Jan A. Chroboczek oraz doktorant Andreas Costa z garścią sensacyjnych wieści ze świata astrofizyki oraz życia Mikołaja Kopernika. Ich wykłady będą inspiracją do działań w warsztatach prowadzonych przez Wojtka Ziemilskiego, który pomoże opracować koncepcje nowych tekstów scenicznych. To dobra okazja do szlifowania talentu i doskonalenia warsztatu.

Od was chcielibyśmy list motywacyjny od 300 do 1800 znaków, w którym wyjaśnicie dlaczego aplikujecie do jednego z trzech wymienionych wyżej projektów. Jedna osoba może zgłosić się tylko do jednego projektu, więc zastanówcie się dobrze, który będzie tym jedynym. Zgłoszenia wysyłajcie na adres jklass@iam.pl do 12 lipca 2015 roku. Listę wybranych uczestników ogłosimy 15 lipca 2015. Piszcie, ślijcie, działajcie. Do zobaczenia. Wasz IAM, Wasz Culture.pl.

(-)
Materiały Organizatora
3 lipca 2015

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia