Licytacja foteli

Bezimienny Fotel dla Dwojga i Fotel dla Znikających Mężów

Dwa fotele przygotowane na potrzeby spektakli wystawia na licytacjęTeatr im. Adama Mickiewicza. Na zakończenie sezonu wszyscy chętni będą mogli kupić Bezimienny Fotel dla Dwojga i Fotel dla Znikających Mężów.

- Kończymy sezon, miło nam się podzielić rekwizytami z publicznością. To na pewno w jakimś sensie przybliża widzów do teatru i teatr do widzów - pmówi związany z częstochowskim teatrem scenograf Stach Kulczyk. 

Pierwszym wystawionym na licytację przedmiotem jest wykonany ręcznie, wygodny i przykuwający uwagę Bezimienny Fotel dla Dwojga. Powstał jako element scenografii do spektaklu "Patrz, słońce zachodzi"Sybille Berg, w reżyserii Bronisławy Nowickiej. W przedstawieniu ostatecznie nigdy nie zagrał, ale - jak przekonują pracownicy teatru - może odegrać ważną rolę w przestrzeni domowej. 

Ten mebel charakteryzuje się unikatowym stylem - składa się z dwu osobnych siedzisk (czarnego i zielonego) połączonych oparciami. Bezimienny Fotel dla Dwojga jest fotelem obrotowym. 

- To fotel dla dwojga, którzy - mimo że siedzą blisko siebie - nie mogą się zobaczyć en face, ale co najwyżej z profilu, ale mogą się dotykać- opisuje Kulczyk. 

Nieco mniej atrakcyjny wygląd, bo bardziej przypominający tradycyjny mebel, ma Fotel dla Znikających Mężów, który zagrał w spektaklu "Ożenek". Także on przykuwa uwagę, przede wszystkim kolorystyką - złotymi wzorami na czarnym tle i pokaźnymi rozmiarami. 

- To fotel, w którym bez trudu można się schować przed resztą domowników i w spokoju spędzić czas - opisuje Kulczyk. 

Licytacja obu rekwizytów odbędzie się 21 czerwca po specjalnym pokazie spektaklu "Stachura" na zakończenie sezonu artystycznego.

(-)
PAP
15 czerwca 2009

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia