Liga Teatrów Studenckich

cieszmy się grą

18 maja w Teatrze 8 Dnia w Poznaniu odbędzie się Liga Teatrów Studenckich. Hasło pierwszej edycji: Cieszmy się grą. Inicjatorzy tego mini-festiwalu - stowarzyszenie "Smartness" i grupa teatralna "Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki" - poszukują środków do zorganizowania zjazdu LTS i proszą o wsparcie.

Liga Teatrów Studenckich to mini-festiwal teatralny, podczas którego, oprócz oglądania spektakli (teatry: S.tr.a.c.h, Nie Ma, Makoma, Kingdom of the Curvy Fork, Krzywa Scena, Bez Vat) będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach teatralnych oraz zobaczenia kilku performance (Grupy: Concrit, MonsterHurricaneWihajster oraz Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki). W przerwach pomiędzy spektaklami, zorganizowana zostanie także wystawa prac malarskich oraz rzeźb poznańskich studentów, a wszystko zostanie zwieńczone koncertem (KakofoNIKT) oraz dyskusjami i wymianą myśli zarówno pomiędzy teatrami, widzami jak i ze specjalnie zorganizowanym jury, którego celem jest udzielenie wskazówek występującym grupom.

Sam widz jest dla nas najistotniejszy chcemy mu dać jak najlepszą możliwość zaznajomienia się ze sztuką studencką, dlatego też w czasie przerw, a także już po części teatralnej będzie można spędzić czas z wykonawcami, postaramy się także zorganizować jakąś dyskusję na temat tego jak działają takie grupy, a także pokazać, że wykonawca to też człowiek i namówić do tego, aby aktywizowali do działania własne środowiska i ludzi dookoła siebie.

***

Celem LTS jest:

- rozpowszechnianie i przyczynianie się do rozwoju twórczości polskich teatrów studenckich

- nawiązanie współpracy pomiędzy grupami teatralnymi biorącymi udział w LTS oraz środowiskiem teatralnym

- wymiana doświadczeń i poglądów pomiędzy polskimi grupami teatralnymi

- rozwój umiejętności i świadomości artystycznej uczestników i widzów

- promocja teatru studenckiego jako alternatywa dla teatrów instytucjonalnych

- kontynuacja tradycji polskiego teatru studenckiego

- szerzenie kultury w szczególności wśród społeczności akademickich.

***

Dlaczego pojawiliśmy się na PolakPotrafi.pl?

Naszym zamiarem jako stowarzyszenie "Smartness" oraz grupa teatralna "Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki" jest zorganizowanie Trzeciego Zjazdu Ligi Teatrów Studenckich, który tym razem odbędzie się w Poznaniu. (organizowaliśmy między innymi Ofensywę Teatralną https://www.facebook.com/OfensywaTeatralna/events)

Wynajęcie sali, części sprzętu, ugoszczenie teatrów (nocleg, wyżywienie dla około 50 osób) to dość duże koszta, dlatego szukamy wsparcia na polakpotrafi.pl chociaż pomimo kwoty jaką ustalamy (350 zł) jeszcze dwa razy tyle będziemy musieli dołożyć z własnej kieszeni (koszt całość to około 1200 zł) lub ewentualnych biletów. których jednakże chcielibyśmu uniknąć lub zminimalizować ich cenę. Dlaczego więc taka kwota na polakpotrafi.pl? Bo możliwe, że większej możemy nie uzbierać, dlatego nawet taka suma, bardziej pewna, mocno Nas ratuje.

Konferansjerzy, którzy poprowadzą zjazd:

Paweł "Raven" Sobczyński - reporter kulturalny poznańskiego Radia Afera, student kierunku "Komunikacja Społeczna", zawodowy komentator gier e-sportowych m. in. DOTA 2. (http://dota2.pl/)

Joanna Wojciechowska - absolwentka filologii romańskiej UAM, filologii rumuńskiej na Uniwersytecie 1 Decembrie 1918 w Alba Iulia, Rumunia, oraz Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas w Warszawie. Pracowała przy różnych festiwalach teatralnych i filmowych w Polsce oraz zagranicą. Z pasji zajmuje się prowadzeniem audycji kulturalnych w poznańskim Radiu Afera.

(-)
Materiał Organizatora
13 maja 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki