Listopad w Rozrywce, czy Rozrywka w listopadzie?

„Noc Teatrów Metropolii", Entrée i „Paris! The Show" w reż. Gil Marsalla

Listopad rozpoczniemy od wyjątkowego koncertu zaduszkowego Czas nas uczy pogody przygotowanego przez zespół Rozrywki z oryginalnymi aranżacjami Radosława Michalika.

9 listopada to oczywiście „Noc Teatrów Metropolii". Oprócz spektakli, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wyjątkowych wydarzeń, m.in. nocne zwiedzanie teatru! Warto zapisać się wcześniej, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. 

Połowa listopada upłynie pod znakiem Entrée, czyli 10. edycji festiwalu teatralnego Rozrywki. To świetna okazja do spotkania młodych twórców na scenie Rozrywki. A także możliwość uczestnictwa w warsztatach teatralnych, dyskusjach i koncertach, a nawet jedynego w swoim rodzaju spaceru szlakiem najciekawszych miejsc Chorzowa. Zobacz cały plan wydarzeń.

Listopad pożegnamy największym świętem w teatrze, czyli premierą! Na Małej Scenie zagości „Kura na plecach" - komedia, która wzruszy i tragedia, która rozśmieszy do łez. Tekst autorstwa Freda Apke, w przekładzie Marty Klubowicz i reżyserii Zbigniewa Stryja.

Pssst. Na grudzień przyjdzie jeszcze czas, ale już teraz wspomnimy o pewnym musicalu, który zainteresuje wszystkich fanów piosenki francuskiej - poznajcie „Paris! The Show".

PARIS! THE SHOW

Wspaniały musical twórców "Piaf! The Show" powraca po sukcesie z 2016 roku.
W programie najsłynniejsze francuskie piosenki z repertuaru takich artystów jak: Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, Maurice Chevalier, Josephine Baker, Gilbert Becaud czy Yves Montand, które w sposób niepowtarzalny interpretują Anne Carrere, Jules Grison i Stephanie Impoco.

Od chwil premiery „Paris! The Show" był wystawiany na trzech kontynentach. Musical doczekał się także wydawnictwa płytowego. W Polsce po raz pierwszy gościł w 2016 roku, wyprzedając sale koncertowe w Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu.

„Paris! The Show" to fenomenalny musical, oddający hołd największym francuskim piosenkom lat powojennych, które stworzyły niezapomnianą atmosferę Paryża lat 40-tych i 50-tych. Spektakl przenosi widzów w świat najsłynniejszych paryskich scen muzycznych i kabaretów dzielnicy Montmartre.

Musical przygotował i wyreżyserował Gil Marsalla, autor i twórca znakomitego spektaklu Piaf! The Show, który z wielkim powodzeniem był wystawiany kilkakrotnie w Polsce i w ponad 50 krajach na całym świecie. Gwiazdą Paris! The Show jest obdarzona pięknym głosem Anne Carrere, doskonale znana polskiej publiczności z niezapomnianej kreacji Edith Piaf z „Piaf! The Show".

Podczas spektaklu usłyszymy zarówno jej interpretację piosenek Edith Piaf, jak też innych francuskich szlagierów, wykonywanych w duecie z rewelacyjnym Julesem Grisonem, wcielającym się w role Charles Aznavoura. Towarzyszyć im będzie utalentowana wokalistka Stephanie Impoco. W programie musicalu zawartych jest 30 najbardziej znanych piosenek największych artystów sceny francuskiej, takich jak Charles Aznavour, Jacques Brel, Maurice Chevalier, Lucienne Boyer, Charles Trenet, Josephine Baker, Yves Montand i wspominana już Edith Piaf. Trójce wokalistów na scenie towarzyszyć będzie zespół muzyczny i tancerze. Całość dopełni bogata oprawa wizualna i scenografia.

Honorowy patronat nad trasą objął Ambasador Francji w Polsce. Na grudniowy koncert artyści przybędą do Polski prosto z amerykańskiego tournee.

(-)
Materiał Teatru
30 października 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia