"Listy do Skręcipitki" na Lubelskiej

monodram w wykonaniu aktora Zachariasza Muszyńskiego

13 lipca o godzinie 20 na scenie teatru "Scena Lubelska" (ul. Lubelska 30/32 III piętro) odbędzie się kolejny pokaz przedstawienia "Listy do Skręcipitki". Bilety-cegiełki w cenie 20 złotych.

"Listy do Skręcipitki" to monodram w wykonaniu aktora Zachariasza Muszyńskiego stypendysty Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2013.

Spektakl "Listy do Skręcipitki", którego premiera miała miejsce w Warszawie 8 czerwca w czasie Święta Saskiej Kępy, zgromadził rekordową widownię. Na salę teatralną Klubu Kultury Saska Kępa, obliczoną została na 150 miejsc siedzących weszło 200 osób. Trzeba było dostawiać krzesła. Widzowie siadali też na podłodze. Pierwszy raz w historii Klubu Kultury Saska Kępa ktoś z chętnych nie został wpuszczony na salę. Zdecydowały o tym po prostu względy bezpieczeństwa. Spektakl będzie regularnie grany w całej Polsce od września. Ponieważ jest już po "chrzcie bojowym", który był wyjazd do Kutna na zamknięcie sezonu teatralnego (sala kutnowskiego teatru zgromadziła komplet widowni), a monodram został tam bardzo dobrze przyjęty, dlatego zdecydowaliśmy się pokazać go kilka razy w wakacje na małej, ale zaprzyjaźnionej, prywatnej scenie.

O kolejnych terminach przedstawień będziemy Państwa informować. Można je też znaleźć na stronie projektu w zakładce "Terminy spektakli" http://listydoskrecipitki.blog.pl/terminy-spektakli/

(-)
Materiał Teatru
4 lipca 2013

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...