Listy i pokaz tańca w Capitolu

pisanie ii tańczenie w podwórku

13 grudnia na Podwórku Capitolu od godziny 12 do 21 będzie trwał Maraton Pisania Listów Amnesty International. Tego samego dnia ruszy pokaz tańca na Scenie na Dywanie.

Pisanie listów odbywa się co roku na początku grudnia, przy okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się już po raz szesnasty. Bohaterami tegorocznej kampanii są m.in.: Yecenia Armenta Graciani z Meksyku aresztowana przez policję i zmuszona brutalnymi torturami do przyznania się do zamordowania swojego męża, Waleed Abu Al-Khair - adwokat i obrońca praw człowieka skazany na 15 lat więzienia na mocy surowego saudyjskiego prawa stosowanego wobec osób oskarżonych o terroryzm.

Uczestnicy mogą również napisać list wzywający rząd Burkina Faso, aby zaczął chronić dziewczyny i młode kobiety przed małżeństwami z przymusu.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 400 miejsc w całej Polsce i w około 100 krajach na całym świecie. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.

Około godz. 16.20 ruszy także pokaz na Scenie na Dywanie, tym razem zapraszamy na taniec brzucha w wykonaniu Mahtab wraz z duetem Layali. Mahtab to tancerka oraz instruktorka tańca brzucha, uczyła się u znanych i cenionych na całym świecie mistrzów, jak Mahmoud Reda, Randa Kamel czy Sadie. Od ośmiu lat prowadzi kursy tańca arabskiego w ODT Światowid, który to Ośrodek współorganizuje występ.

Pokaz jest bezpłatny.

godz. 16.20 - Podwórko Capitolu

(-)
Materiał Teatru
10 grudnia 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...