Literatura w pieluchach

Cykl 10 warsztatów teatralno-muzycznych dla dzieci we WTL

Inspiracją dla warsztatów była literatura dla najnajmłodszych - osobny nurt w książkowej twórczości dla dzieci, w ramach którego na całym świecie od lat powstają prawdziwe graficzno-tekstowe dzieła sztuki. W Polsce literatura ta pozostaje zjawiskiem wciąż nie do końca rozpoznanym, niszowym.

Warsztaty składające się na cykl LITERATURA W PIELUCHACH nie polegają jednak na wspólnym oglądaniu książeczek. Literatura jest tu traktowana jako punkt wyjścia do zabaw teatralno-muzycznych, inspirowanych daną książką (jedna na jedne zajęcia). Każda para dziecko-opiekun ma do dyspozycji własny egzemplarz na czas warsztatów, a po ich zakończeniu otrzymuje go w prezencie.
Prowadzący:
Grzegorz Mazoń (aktor i muzyk multiinstrumentalista)
Aleksandra Mazoń (aktorka)
Koncepcja i nadzór merytoryczny: Katarzyna Krajewska

Dorośli biorą w warsztatach aktywny udział. Wszystkie animacje odbywają się z użyciem przedmiotów codziennego użytku i są tak pomyślane, by można było je powtórzyć samodzielnie w domu.

Zabawy przewidziane w ramach zajęć pomagają kompleksowo stymulować rozwój dziecka: rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość estetyczną, uczą werbalizacji wrażeń, dostarczają inspiracji dla własnej aktywności artystycznej. Rozwijają także konkretne umiejętności: motoryczne (mała i duża motoryka), językowe i poznawcze.

Rodzice biorą w zajęciach aktywny udział!
Prosimy pamiętać o wygodnym stroju dla siebie i dziecka.

Wrocławski Teatr Lalek
Plac Teatralny 4 tel.
50-051 Wrocław
www.teatrlalek.wroclaw.pl

(-)
Materiał Teatru
10 grudnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia