Łódzkie teatry na nowy sezon

Teatry w nowym sezonie

Teatr Powszechny z premierą startuje jako pierwszy. Dyrektor Ewa Pilawska zapowiada na 13 września komedię Camolettiego "Boeing, Boeing", a w październiku spektakl pt. "Tuwim", który już jest zaproszony do Stuttgardu i Londynu. Będą też prapremiery dwóch sztuk z konkursu "Komediopisanie", monodramy i jubileuszowy 20. Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Do Nowego dyrektor Zdzisław Jaskuła zaprasza 5 października na premierę "Samuela Zborowskiego" Słowackiego. Będzie też Tuwimowski "Bal w operze". Michał Zadara pokaże w Łodzi spektakl "Wszyscy byli odwróceni". Przyszłoroczne plany wiążą się z 65-leciem teatru oraz 90. rocznicą urodzin Kazimierza Dejmka.

Teatr Muzyczny z krakowską Grupą Rafała Kmity na 27 września przygotowuje "Aj waj! czyli historie z cynamonem". Dla dzieci z Fundacją im. Zygmunta Noskowskiego powstaje spektakl "Pan Lutosławski". Dyrektor Grażyna Posmykiewicz zaprasza też na Adi Jazz Festiwal, koncert sylwestrowy i planuje operetkę Offenbacha "Wielka Księżna Gerolstein".

(rs)
Expres Ilustrowany
7 września 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia