Los Mimos powraca do Ogrodu Pantomimy

3 i 4 października Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza widzów do Ogrodu – Sceny Letniej na ostatnie w tym roku przedstawienia „Los Mimos".

Najnowszy spektakl mimów to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Twórcy „Los Mimos", przygotowując widowisko na wskroś współczesne, nawiązują do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w „Los Mimos" naturalną scenografią. Ogród staje się dla bohaterów przedstawienia przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

„Los Mimos" - 3, 4 października 2020, godz. 16:00, Ogród - Scena Letnia WTP.

Bilety do nabycia za pośrednictwem platformy ekobilet.pl, link tutaj: https://tiny.pl/7p13s

Wrocławski Teatr Pantomimy przypomina, że w trakcie przedstawień obowiązują wytyczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Przed przedstawieniem widzowie będą proszeni o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.
W celu uniknięcia kolejki bezpośrednio przed przedstawieniem, widzowie mogą pobrać i uzupełnić oświadczenia. Scan uzupełnionego i podpisanego oświadczenia należy przesłać na adres a.paluch@pantomima.wroc.pl lub przynieść ze sobą w dniu spektaklu.

Premierę przedstawienia „Los Mimos" dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020".

Piotr Soroka
Materiał Teatru
25 września 2020
Portrety
Leszek Bzdyl

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...