LOT - tu się myśl chwyta w lot

23. Letni Ogród Teatralny

Tylko komedie, uśmiech, euforia. Wszak w trudnych czasach warto śmiać się jak najwięcej. Tym razem nie trzeba pamiętać o krzesłach, bo będzie ich pod dostatkiem, choć mniej tych zajętych. Dlatego lepiej się pospieszyć z zakupem biletu, zwłaszcza że na LOT numer 23 są one naprawdę tanie.

Na grządce dziecięcej wyhodowani zostaną: Tymoteusz i jego pies, Kopciuszek, Król Lew, Skrzat Kacperek, Szewczyk Dratewka, Kruk-Kluk, Ślimak w depresji, Miś i Zajączek, Szarzy Panowie i Momo... W każdą niedzielę o godz. 15.00 świat na moment stanie się bajką, która potrafi radzić sobie z niesprzyjającymi okolicznościami oraz potworami w ludzkiej bądź zwierzęcej skórze. Będzie śmiesznie, refleksyjnie i głupio-mądrze, czyli tak jak LOT lubi najbardziej.

Na rabatce dla dorosłych raczej bajkowo nie będzie, bo śmiać się będziemy z samych siebie. Pod lupę trafią związki nie zawsze małżeńskie. Małe hoteliki, przytulne pokoiki, operowe balkony, prywatne spotkanka, wspomagane procentowymi napitkami tęsknoty, swawole i zamieniane role... a także życie na koszt opieki społecznej (bo można!). W sobotnie wieczory o 21.00 LOTna publiczność zobaczy spektakle Capitolu, Korezu, Śląskiego, Bagateli i Ludowego, Konsulatu Kultury, a także Teatru dla Dorosłych. Będzie też dobrze nam znany Czesław Jakubiec z Kabaretem Hrabi. Z kolei w niedziele punkt 20.00 pałeczkę przejmie muzyka – będzie blues, rock i Eine Kleine Nachtmusik, czyli {oh!} Orkiestra Historyczna, Śląska Grupa Bluesowa oraz studenci wokalistyki estradowej Akademii Muzycznej z Łodzi.

Gotowi? Pamiętajcie: to jest LOT, tu się myśl chwyta w lot!

Magdalena Gościniak
Ultramaryna
5 lipca 2021

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia