Lubelski "Osterwa" dla seniorów

"Marat/Sade" - reż. Remigiusz Brzyk - Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Spektakl "Marat/Sade", w którym na scenie możemy zobaczyć cały zespół aktorski Teatru Osterwy grany będzie w marcu dla seniorów.

Spektakl oparty jest na legendarnym tekście Petera Weissa w reżyserii Remigiusza Brzyka z rewelacyjną choreografią Dominiki Knapik.

Jest rok 1808. W zakładzie dla umysłowo chorych w Charenton gromadzą się przedstawiciele nowej klasy rządzącej, aby obejrzeć sztukę napisaną i reżyserowaną przez żyjącego w przymusowym odosobnieniu Markiza de Sade. Pacjenci opowiadają nie o czym innym, jak o gwałtownych wydarzeniach sprzed osiemnastu lat, początku rewolucji i zabójstwie jednego z jej przywódców, Marata. Przez inscenizację przepływa puls rewolucji, wojny i obłędu. Siła sztuki Weissa tkwi nie tylko w pytaniach, jakie stawia, ale w czasowej wieloplanowości i żywiole teatru w teatrze, które pozwalają im wybrzmieć.

W czasach, gdy coraz częściej dochodzi do politycznych ataków na artystyczną niezależność zespołów teatralnych, na stosunkowo niewielkiej przestrzeni sceny Brzyk gromadzi cały zespół Teatru Osterwy.

Zapraszamy na spektakle dla seniorów w dniach:
16 marca, godz. 19:00
17 marca, godz. 19:00
18 marca, godz. 19:00

(-)
Materiał Teatru
13 marca 2018
Portrety
Remigiusz Brzyk

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...