Lublin. Tydzień z Warsztatami Kultury

Warsztaty Kultury - Lublin

Warsztaty Kultury w Lublinie (ul. Grodzka 5a) zaprezentowały program działań na najbliższe dni. Będą zarówno wydarzenia online, jak i spotkania w przestrzeni realnej. W programie koncert, kino i warsztaty.

Weekend z Warsztatami Kultury rozpocznie się w piątek, 10 lipca o godz. 14 spotkaniem online "Pieśni z ziół". Na Facebooku instytucji Anna Broda opowie o tradycji chmielu w kontekście polskich pieśni.

W sobotę, 11 lipca o godz. 11 w Zaułku Hartwigów będzie można wziąć udział w wyjątkowej sesji fotograficznej w jednej z najstarszych technik – talbotypii. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na stronie internetowej Warsztatów Kultury.

W poniedziałek, 13 lipca o godz. 16 na Facebooku Festiwalu Inne Brzmienia zaprezentowane zostaną fragmenty koncertu stonefromthesky - ukraińskiego DJ'a, producenta i kompozytora.

Z kolei w środę, 15 lipca, o godz. 11 i 19 na Facebooku Warsztatów Kultury odbędą się zajęcia dla dzieci z cyklu Magiczna Latarnia online. O 21 organizatorzy zaproszą na patio instytucji, gdzie odbędzie się projekcja filmu "Kobieta na skraju dojrzałości" w ramach cyklu Miasto movie latem.

Damian Drabik
Dziennik Wschodni online
8 lipca 2020

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia