Łucja, Królowa Nocy i Anna Bolena

Recital Joanny Woś - Teatr Wielki w Łodzi

Zanim w Teatrze Wielkim 9 maja rozpoczną się (potrwają do końca miesiąca) XXIII Łódzkie Spotkania Baletowe, w najbliższą sobotę (godz. 20) melomanów czeka uczta wokalna. Z recitalem wystąpi Joanna Woś.

Primadonna łódzkiej opery wybrała na spotkanie z widownia kompozycje W. A. Mozarta i J. Poniatowskiego. Joanna Woś, znakomity sopran i wielka uroda, słynie perfekcyjnymi wykonaniami partii o najwyższej skali trudności, wymagającymi aktorskiej interpretacji.

Absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu nagród, swoją karierę związała z Teatrem Wielkim, ale jest też częstym gościem scen zagranicznych i polskich - od Opery Narodowej w Warszawie poczynając. W jej repertuarze są sztandarowe partie koloraturowe (m.in. Królowa Nocy w "Czarodziejskim flecie" Mozarta), stworzyła wspaniałe kreacje wokalne i aktorskie m.in. w "Łucji z Lammermooru", "Marii Stuardzie", "Annie Bolenie", "Rigoletcie", "Purytanach", "Traviacie". Ma bogaty repertuar koncertowy.

Na sobotni wieczór zapowiada program, którym chce zaskoczyć łódzką publiczność. Szczegóły recitalu pozostają tajemnicą. Solistce będzie akompaniował Taras Hlushko.

(-)
Materiał Teatru
1 maja 2015

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...