Lutowa premiera i inne

Teatr Miejski w Gdyni

„Bóg” Woody'ego Allena w reżyserii Grzegorza Kempinsky'ego został zaproszony do Teatru Śląskiego w Katowicach, gdzie 27 stycznia będzie prezentowany w ramach VI Katowickiego Karnawału Komedii.

Natomiast nowatorski i zaskakujący spektakl „Idąc rakiem" na podstawie powieści Güntera Grassa w adaptacji Pawła Huellego i reżyserii Krzysztofa Babickiego doczekał się telewizyjnej rejestracji. Już 5 lutego o godz. 20.20 będzie można go obejrzeć na kanale TVP KULTURA.

W teatrze trwają również przygotowania do lutowej premiery baśni Andersena "Królowa Śniegu" w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Babickiego. To pierwsza, od dłuższego czasu, przygotowana przez nas realizacja dla młodych widzów. Na dużej scenie, z piękną, przenoszącą w baśniowy świat scenografią i kostiumami autorstwa Sławomira Smolorza, i - specjalnie na potrzeby tej sztuki napisanymi piosenkami, których autorem jest Janusz Grzywacz, były lider legendarnego zespołu Laboratorium, Państwu znany m.in. z muzyki do Don Kichota, Casanovy, autor „dżingla" Festiwalu R@Port. Magiczna atmosfera, porywające piosenki i przyjaźń, która wszystko zwycięża!

UWAGA! próba medialna dla fotoreporterów, możliwość robienia zdjęć oraz rejestracji fragmentów spektaklu 30 stycznia (środa) godz. 19.00 podczas I próby generalnej.

(-)
Materiał Teatru
10 stycznia 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...