Ma tylko psa i telefon... oraz ogromne poczucie humoru

"Mój boski rozwód" - reż. Jerzy Gruza - Teatr Ludowy

Spektakl Jerzego Gruzy z Teatru Ludowego 18 maja w ramach programu "Teatr w Kłodzku".

To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje jej się to. Jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru, ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa, a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w "kolejny lepszy dzień". Wszyscy przecież szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe.

Po spektaklu spotkanie z aktorką.

O aktorce

Krystyna Podleska vel Christine Paul-Podlasky, urodzona w 1948 w Londynie znana polska i angielska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Uczęszczała do szkoły baletowej Royal Ballet "White Lodge". W 1969 r. ukończyła Webber Douglas Academy of Dramatic Art w Londynie. W latach 1967-1992 występowała w Teatrze POSK w Londynie. Pracowała również m.in. w Polskim Teatrze Dramatycznym w Londynie, Royal Court Theatre, Richmond Theatre, Pheonix Theatre Leicester, The Almost Free Theatre i Lyric Theatre. Zagrała wiele ról w polskich i angielskich filmach i serialach. Jednak największą popularność przyniosła jej rola Oli w kultowym "Misiu" Stanisława Barei. W roku 1999 powróciła do Polski i obecnie mieszka w Zielonkach pod Krakowem. Występowała m.in. w Teatrze Ludowym w Krakowie). Tam też, 25 maja 2005, miała miejsce premiera sztuki "Mój boski rozwód". Poza aktorstwem zajmuje się tłumaczeniem sztuk z angielskiego na polski.

Termin: 18 maja, godzina 18:00

Miejsce: Scena Miejska w Kłodzku przy KCKSiR, pl. Jagiełły 1

Teatr w Kłodzku działa w ramach samorządowej instytucji kultury Kłodzko 2016. Jego celem jest zapewnienie mieszkańcom Kłodzka i okolicznych miejscowości dostępu do możliwie jak najlepszych spektakli. Cel ten realizuje tworząc własne spektakle, prowadząc scenę impresaryjną, oraz organizując wydarzenia teatralne.

(-)
Materiał Teatru
14 maja 2014

Książka tygodnia

Wszyscy o nas mówią
Biblioteka Poezji Współczesnej (WBPiCAK)
Patrycja Sikora

Trailer tygodnia