Machalica i Bluszcz na scenie teatrpraga.pl

"Stachura" - reż. Piotr Machalica / "Samospalenie" - reż. Krzysztof Szekalski

W listopadzie gościnnie na scenie teatrpraga.pl wystąpi Teatr im. Mickiewicza z Częstochowy w spektaklu muzycznym "Stachura" a Przemysław Bluszcz zaprezentuje się w prapremierowym monodramie "Samospalenie".

Piosenki Edwarda Stachury do muzyki Jerzego Satanowskiego, 24 listopada zaśpiewa Piotr Machalica. Na podstawie "Fabula rasa" Stachury, powstał spektakl pełen energii i prawdziwych emocji. Podczas tego koncertu, widzom zaprezentowane zostaną niemalże kultowe utwory poety, takie jak: "Życie to nie teatr", "Biała lokomotywa", "Tango triste", "Nie brookliński most", "Ballada dla Potęgowej", "Opadły mgły".

"Samospalenie" to autorski tekst Krzysztofa Szekalskiego nawiązujący do historycznych wydarzeń z 1968 roku - samospalenia Ryszarda Siwca w proteście przeciwko agresji na Czechosłowację. Przemysław Bluszcz (na zdjęciu) podejmuje próbę stworzenia portretu Ryszarda Siwca - nieoczywistego, prowokującego. Portretu wielokrotnego, w którym fikcja i kreacja przeplatają się z realnym głosem historycznych faktów.

(-)
Materiał Teatru
13 listopada 2013

Książka tygodnia

Złoty garnek i inne opowiadania
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann

Trailer tygodnia