Maciej Trąbka w ramach Gliwickich Spotkań Teatralnych

Wyjątkowy koncert "Improwizacje"

Maciej Trąbka jest młodym tancerzem, poszukującym nowej ekspresji w ruchu ciała, w oddawaniu niepowtarzalnych emocji w autorskim tańcu. Jego improwizacje, nawiązujące do plakatu jubileuszowych XXV Gliwickich Spotkań Teatralnych, będą się odnosić do nieba i piekła, do dwoistości ludzkiej natury, do rywalizacji ciała z duszą, do czystości i brudu, do walki dobra ze złem.

Artysta sam mówi tak o swoim projekcie: Odcięcie się w tańcu od świata rzeczywistego, oddanie się sercu, duszy. Pozwolenie, by zawładnęły tobą uczucia, emocje, wywoływane poprzez muzykę, otoczenie, nastrój miejsca, chwili. Oddziaływanie na muzyków poprzez obraz i ruch, inspirowanie ich do improwizowania wypływającego z jestestwa, bez udziału rozumu.

Maciej Trąbka to absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, laureat Grand Prix na VII Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym Uczniów Szkół Baletowych. Od wielu lat współpracuje z Teatrem A w Gliwicach. Na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego zadebiutował w 2013 roku autorskimi etiudami tanecznymi w koncercie Kiedy się miłość taka zdarzy. Występuje w widowisku tanecznym Roberta Balogha Carmen, gdzie wciela się w role Don José, Escamilla oraz Śmierci. W widowisku muzycznym w reżyserii Pawła Gabary Wampiry i upiory w Teatrze Victoria w Gliwicach wciela się w postać Wampira. Od września 2014 r. rozpocznie studia w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie.

Marta Dobrowolska-Rezinkin, Paweł Piec, Marta Sonsalla i Czarek Maj współtworzą orkiestrę PIECARToFFoN. Podczas koncertów tego zespołu MUZYKA jest głównie improwizowana, jak i zapisana w postaci partytur stricte współczesnych, fascynujących wielobarwnością. SŁOWO tworzone jest na potrzeby projektu, głos występuje również jako instrument. RUCH- technika współczesna, baletowa- jest wizualizacją dźwięku, emocji, pewnej opowieści. Jest to forma, która pożąda ciągle nowych dróg rozwiązań, którymi trafi do coraz to bardziej wymagającego i wyrafinowanego widza.

Maciej Trąbka - Improwizacje

Podziemia Ruin Teatru Miejskiego "Victoria"

6.05.2014 godz. 21.30 - cz. I

11.05.2014 godz. 21.30 - cz. I

16.05.2014 godz. 20.30 - cz. II

17.05.2014 godz. 21.45 - cz. II

Podziemia Ruin Teatru Miejskiego "Victoria"

Występują:

Maciej Trąbka - taniec

Marta Dobrowolska Rezinkin - wokal

Paweł Piec - saksofony

Marta Sonsalla - skrzypce

Czarek Maj - instrument klawiszowy

(-)
Materiał Festiwalu
2 maja 2014
Portrety
Maciej Trąbka

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia